Vos po kelių dienų tiek Alytaus miesto, tiek rajono gyventojai dar kartą eis balsuoti ir spręs, kam patikės vadovauti miesto ir rajono savivaldybėms. Antradienį priešpiet kandidatai į miesto merus Nerijus Ceciulis ir „Už Alytų“ atstovas Gediminas Daukšys bei kandidatai į rajono merus – konservatorius Algirdas Vrubliauskas ir valstiečių atstovas Aurimas Truncė, turėjo galimybę dar kartą įrodyti, kodėl jie yra verti mero vardo.
Tiesa, į Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekoje vykusius Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) organizuotus debatus atvyko tik trys kandidatai iš keturių. Prieš pat tiesioginę transliaciją paaiškėjo, kad A. Truncė debatuose nedalyvaus.
Kandidatai į miesto merus save jau mato mero kėdėje
Valanda. Tiek laiko buvo skirta pretendentams, norintiems užimti miesto mero kėdę. Debatus jų vedėjai Audrius Matonis ir Agnė Skamarakaitė pradėjo netradiciniu klausimu ir paprašė kiekvieno įvardinti, kuo jiems patinka jų oponentas.
G. Daukšys nesiryžo vertinti kolegos, teigė jo labai gerai nepažįstantis. N. Cesiulis, priešingai, prisipažino, kad jam labai patinka G. Daukšio kaklaraištis, kurį šis ryši visos politinės kampanijos metu, taip pat ir oponento šypsena, kuri labai gražiai atrodo visuose reklaminiuose plakatuose.
Nuo pat pirmos debatų akimirkos abu kandidatai nestokojo pasitikėjimo, kalbėjo taip, tarsi nebūtų jokių dvejonių, kad jie taps merais, nesutriko sulaukę nepatogių klausimų apie skandalingai pagarsėjusius kolegas ar juos rinkimuose palaikančius asmenis, atvirai kalbėjo apie uždirbtus pinigus, planuojamus darbus mieste ir miesto viziją.
Debatų metu netrūko pasišpilkavimo. G. Daukšys prisipažino, kad koalicijoje nenorėtų dirbti kartu su socialdemokratu Jurgiu Krasnicku, N. Cesiulis atkirto, kad kol G. Daukšys dar tik kalba apie koaliciją, N. Cesiulis su kitais rinkimus laimėjusiais kolegomis ją jau sudarė.
G. Daukšys priminė, kad trys merai iš paskutinių keturių buvo socialdemokratai, tad miestui reikia ne to paties, o permainų. Jis pakartojo tai, ką jau buvo kartą pareiškęs viešai: per savo kadenciją sukurti daugiau nei vieną tūkstantį naujų darbo vietų, vidutinį alytiškio atlyginimą sulyginti su vidutiniu Lietuvos gyventojo atlyginimu, gyventojų skaičių Alytuje padidinti tūkstančiu – iki 52 tūkst. žmonių.
„Aš asmeniškai prisiimu atsakomybę už šių rodiklių pasiekimą ir viešai pasakiau, kad jeigu nors vienas šis rodiklis nebus pasiektas, aš daugiau nekandidatuosiu į jokius politinius postus ir už kiekvieną neįvykdytą rodiklį po 100 valandų atidirbsiu nemokamai senelių prieglaudoje“, – pareiškė G. Daukšys.
N. Cesiulis taip pat nesikuklino. Jis teigė, kad miestas mažėja, nes iš jo daugiausiai išvažiuoja jauni žmonės, todėl reikia stiprinti darbo vietų kūrimosi aplinką Alytuje, skatinti verslumą, suteikti subsidijas pirmajam būstui, plėsti studijų kryptis. „Šiuo metu su Bakingamo universitetu (University of Buckingham) yra planuojama pasirašyti sutartis, yra galimybė, kad Alytuje gali atsirasti Karališkasis Anglijos universiteto padalinys. Tai būtų labai didelis proveržis į priekį“, – dėstė N. Cesiulis.
Alytaus rajono kandidatų debatai neįvyko: A. Truncė nepasirodė
Antroji debatų valanda buvo skirta kandidatams į Alytaus rajono mero postą – A. Vrubliausko ir A. Truncės diskusijai. Tačiau A. Truncė Jurgio Kunčino bibliotekoje taip ir nepasirodė, o apie tai, kad jis nedalyvaus sužinota likus vos kelioms minutėms iki debatų pradžios.
„A. Truncei linkime kuo geriausios sveikatos, nes, kaip supratome, tai yra susiję su sveikatinimosi reikalais“, – pranešė debatų vedėjas A. Matonis.
Tad į žodinę kovą su oponentu turėjęs stoti dabartinis Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas gavo visą valandą tiesioginės transliacijos eterio jo vadovaujamos kadencijos metu atliktų ir planuojamų ateinančių metų darbų priminimui bei pristatymui.
Jis kalbėjo apie ryškėjančią teigiamą gyventojų migracijos iš Alytaus miesto į rajoną tendenciją, pasidžiaugė, kad vaikų rajone nemažėja, bet priešingai, pastaraisiais metais buvo atidarytos atnaujintos darželių grupės Simne, Butrimonyse ir Miroslave.
A.Vrubliauskas kalbėjo apie planuojamas naujas darbo vietas, pasidžiaugė, kad rajone mažėja bedarbystė: nedarbas per pastaruosius 3 metus susitraukė beveik trečdaliu, priminė apie planuojamus tęstinius darbus švietimo ir socialinės apsaugos srityse.