Pasitraukti negalima pasilikti. Tikriausiai daugeliui Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių šią vasarą teko svarstyti, kurioje vietoje dėti kablelį. Ir ką pasirinkti: sumaištį ar stabilumą? Į šį klausimą, pirmiausia sau patiems, teko atsakyti ir mums, Liberalų sąjūdžio atstovams Alytaus miesto savivaldybės taryboje.
Pasirinkome stabilumą. Ir tai – vienintelis atsakymas į pastaruoju metu dažnai mums užduodamą klausimą, kodėl esame naujoje tarybos daugumoje. Visi mūsų sprendimai ir veiksmai yra aptarti ir suderinti su Liberalų sąjūdžio Alytaus miesto skyriaus taryba.
Puikiai suvokiame, kad artėjant rinkimams būti kitoje, valdančiuosius kritikuojančioje, barikadų pusėje politiškai yra daug naudingiau ir populiariau. Bet ar tai atsakinga? Ne. Nes beatodairiškai kritikai nereikia atsakomybės. Atsakomybės reikia norint dirbti ir baigti tai, kas pradėta.
Todėl mes, liberalai, ir esame naujoje daugumoje su Alytaus piliečiais, kuriems per praėjusius rinkimus alytiškiai parodė didžiausią pasitikėjimą, o kartu delegavo ir didžiausią atsakomybę. Todėl tik tie patys alytiškiai ir gali spręsti, ar jų parodytas pasitikėjimas buvo pateisintas, ar ne. Ir neabejojame, kad jie nuspręs.
Be abejo, pokyčiai valdžioje, kaip ir visur kitur, galimi, o kartais net ir būtini. Bet jie turi vykti tinkamu laiku, galvojant apie rezultatą ir naudą miestui, o ne asmeninius ar politinius dividendus.
Būti po vicemerų atstatydinimo suformuotoje tarybos daugumoje mes apsisprendėme anaiptol ne dėl postų. Turime pakankamai politinės patirties ir puikiai suvokiame, kad per kiek daugiau nei pusmetį, likusį iki kadencijos pabaigos, nė vienas naujas žmogus, atėjęs į bet kurį valdžios postą, stebuklų nepadarys, net naujo darbo specifikos neperpras.
Objektyviai vertindami visas aplinkybes ir mieste susiklosčiusią situaciją, mes esame pasiruošę per likusį iki kadencijos pabaigos laiką nuveikti kelis konkrečius realius darbus, dėl kurių įgyvendinimo jau pradėjome diskusijas su naująja dauguma, kurioje, kaip esame sutarę, sprendimai bus priimami dviejų trečdalių balsų dauguma.
Vienas mūsų siūlymų – pagaliau įgyvendinti dar Sąjūdžio laikais gimusią idėją ir sinagogos pastate įrengti Šiuolaikinio meno centrą. Šiuo metu tam yra labai palankus metas, nes šiemet kaip tik baigiamas sinagogos rekonstrukcijos projektas ir labai svarbu priimti aiškų sprendimą, kas tame pastate bus toliau.
Mes siūlome, kad Šiuolaikinio meno centras būtų atskiras juridinis vienetas, o ne jau veikiančios vienos ar kitos kultūros įstaigos padalinys. Šis centras turėtų būti vieta, kur vyktų įvairios kultūrinės meninės veiklos bei užsiėmimai, ugdantys suvokimą apie meną. Tam, kad tai vyktų, šiame centre turėtų dirbti kultūros vadybą išmanantys žmonės, žinoma, nesteigiant daug etatų, nes daugelį paslaugų būtų galima pirkti pagal poreikį.
Dar vienas darbas, kurį siūlome neatidėliotinai atlikti, tai sukurti pėsčiųjų ir dviračių tako paslaugų infrastruktūrą. Pirmiausia reikia sutvarkyti šio tako ženklinimą, aiškiai sužymint ribas, sudedant reikiamus ženklus ir lenteles su žmonėms svarbių objektų nuorodomis.
Ženklų su atitinkamų vietų nuorodomis labai trūksta prie Baltosios rožės tilto. Prie jo atvyksta nemažai turistų, tad žmonės turi aiškiai matyti, į kurią pusę eiti, kur rasti tualetą ar kaip nueiti iki artimiausios maitinimo įstaigos.
Reikėtų įrengti ir daugiau geriamojo vandens kolonėlių, suoliukų su stoginėmis. Patrauklumo suteiktų ir laikinos prekybos ledais ar vaisvandeniais vietos. Žinoma, tuo turėtų būti suinteresuotas verslas, tačiau kai verslininkai matys savivaldybės pastangas, jie irgi imsis veiksmų.
Dar vienas mūsų siūlymas – prailgintų grupių nemokamas lankymas visiems 1-5 klasių mokiniams. Tai užtikrintų ne tik didesnį vaikų saugumą, bet ir geresnį jų ugdymą, aukštesnę popamokinės veiklos kokybę.
Taip pat siūlome įkurti Alytaus naujagimių paramos fondą, iš kurio kiekvienam Alytuje registruotam naujagimiui būtų skiriama vienkartinė piniginė, pavyzdžiui, 100 eurų išmoka. Dėl jos dydžio turėtų būti diskutuojama, tačiau neabejotina, kad tai būtų kad ir nedidelė, bet apčiuopiama, „nepiarinė“ paspirtis kūdikio susilaukusioms šeimoms.
Taigi tokie realūs mūsų pasiūlymai yra pateikti naujos daugumos programai. Tikime, kad esant tarpusavio supratimui, konstruktyviam dialogui ir geranoriškam požiūriui jie bus įgyvendinti, o jų naudą, kaip ir visų politikų visą politinę veiklą tevertina rinkėjai.