Greta Suvingio ežero suplazdėjusi vėliava su gandru, viduryje dienos šokantys politikai ir Utenos rajono merui Alvydui Katinui įteiktas paveikslas su gandru – taip šalia Daugų esančiuose Dvarčėnuose atidarytas 21-asis Lietuvos kaimo turizmo sodybų sezonas.
Gandras, pasirodo, yra ne tik Naisių ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos simbolis, bet ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos ženklas. Juo net ir kaimo turizmo sodybų kokybė gali būti pažymėta. Nuo vieno iki penkių gandrų.
Šiemečio sezono vėliava su pastaruoju metu politiniu tapusio paukščio simboliu iš ankstesnių šeimininkų – Klaipėdos rajono savivaldybės – rankų buvo sklandžiai ir su geriausiais palinkėjimais perduota Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui.
Šis ta proga sakė norįs pasidžiaugti, kad Lietuvos žmonės be įvairių procedūrų oro uostuose, įtampos ir nerimo dėl skrydžių jau turi galimybes už pakankamai priimtiną kainą pasirinkti ir poilsį Lietuvos kaimo turizmo sodybose.
„Mes esame tas kraštas, kuris turi ką parodyti, kuo nustebinti ir kuo sužavėti“, – sakė Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas. Tuo, beje, susirinkusieji galėjo įsitikinti ir konferencijos pabaigoje, kuomet buvo pristatytas trumpas vaizdo filmas apie nuostabiausias Dzūkijos regiono vietas.
Kitąmet estafetę perimsiančio Utenos rajono mero A. Katino teigimu, Aukštaitija yra ne ką prastesnė vieta, ir tuo 2019 metais galės įsitikinti visi. „Jūsų lauks ne tik šis gandras, lauksiu aš ir visi mūsų krašto kaimo turizmo sodybų šeimininkai“, – sakė vieno iš Aukštaitijos rajonų meras.
Tuo metu šventės dalyvai greitai perfrazavo Alytaus rajono šūkį, kad čia ne tik gera gyventi, bet ir poilsiauti, kadangi oras trečiadienio popietę buvo nuostabus.
Prisipažindamas, kad nelabai žino, kaip surasti kompromisą tarp žemdirbių noro turėti šiek tiek lietaus ir kaimo turizmo sodybų savininkų kritulių nenoro, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus linkėjo ne tik išlaikyti tai, ką pavyko sukurti, bet ir siekti naujų tikslų.
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas pripažino, kad iš tiesų oro sąlygos yra pakankamas veiksnys, darantis įtaką kaimo turizmo sodybų lankytojams.
„Dvi pastarųjų metų vasaros iš tiesų nebuvo palankios, tačiau nepaisant ir prastesnių sąlygų, mūsų asociacijos nariai dairėsi ne į dangų, bet žiūrėjo į priekį. Ačiū jums už pastangas, ačiū už darbą ir skelbiu 21-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje atidarytu“, – sakė asociacijos prezidentas.
L. Žabaliūno teigimu, šiam sezonui yra pasiruošusios daugiau kaip 650 kaimo turizmo sodybų. Jose yra daugiau kaip 14 tūkstančio apgyvendinimo vietų. „O Lietuva yra tas kraštas, po kurį tikrai įdomu keliauti ir malonu ilsėtis bei galima daug ką ne tik naujo, bet ir senųjų amatų pamatyti“, – sakė L. Žabaliūnas.