Po du mėnesius trukusių intensyvių ir aršių diskusijų Alytaus politikai apsisprendė: Piliakalnio progimnazija nuo šių metų rugsėjo 1 dienos netaps Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradiniu skyriumi, ji toliau funkcionuos kaip savarankiškas įstaiga. Tarybos nariai vienbalsiai pritarė Aurelijaus Jaruševičiaus pateiktam siūlymui.
Pagal šiuo metu galiojantį, dar prieš pora metų patvirtintą ir praėjusių metų pavasarį koreguotą Alytaus švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą, nuo šių metų rugsėjo Piliakalnio progimnazija taptų Dzūkijos mokyklos skyriumi, 5-8 klases perkeliant į minėtą mokyklą, Pirmajame Alytuje paliekant tik pradines klases.
A. Jaruševčius į tarybos narius kreipėsi siūlydamas koreguoti galiojantį Alytaus mokyklų tinklo pertvarkos planą, palikti Alytuje veikti Piliakalnio progimnaziją ir įpareigoti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorių iki šių metų birželio 30 dienos koreguoti ir apsvarstyti Alytaus miesto savivaldybės tarybos komitetuose bei mokyklų bendruomenėse naują bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos planą.
Anot jo, tiek Piliakalnio progimnazija, tiek Dzūkijos pagrindinė mokykla nesutiko su planuojamu prijungimu.
Savo poziciją viešai išdėstė ir Pirmojo Alytaus bendruomenės atstovai. „Pastaraisiais metais galime pasidžiaugti suaktyvėjusia Pirmojo Alytaus bendruomene. Pirmas Alytus yra nuosavų namų rajonas, čia kuriasi jaunos šeimos, todėl mokykla mums yra reikalinga, ji yra bendruomenės centras.
Mums kelia susirūpinimą bendruomenės ardymas, daugiau kaip 500 žmonių pasisakė už tai, kad progimnazija išliktų ir komplektuotų 5-8 klases“, – kalbėjo asociacijos Pirmas Alytus pirmininkė Renata Kantaravičienė.
Pirmojo Alytaus tėvų atstovas Dalius Sinkevičius politikams priminė, kad Pirmo Alytaus bendruomenė du mėnesius kovoja, kad būtų išsaugota mokykla. Anot jo, viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija, kad mokykla galėtų tapti stipria pradinio ugdymo švietimo įstaiga, yra nepagrįsti jokia analize.
„Tikimės, kad progimnazijos steigėja priims geriausią sprendimą dėl ateities ir garantuos geriausias sąlygas mokiniams“, – vylėsi D. Sinkevičius, pridūręs, kad tiek Pirmojo Alytaus bendruomenė, tiek mokykla gyvena apimta didelio nerimo.
Tarybos salėje pasigirdo pasisakymai, kad būtent mokinių skaičiaus ir klasių komplektų nereguliavimas privedė prie to, kad mokinių skaičius Piliakalnio progimnazijoje nuolat mažėjo. Įtakos mokyklos „susitraukimui“ turėjo ir pačių politikų nuolat eskaluojama mokyklos reorganizavimo tema.
„Pirmiausia, reikėtų liautis spekuliuoti informacija, kad uždarysime ar neuždarysime. Nė viena mokykla konkurencijos sąlygomis neišsilaikys, todėl, nepažeidžiant tėvų teisės rinktis, tam tikras reguliavimas turi būti“, – teigė A. Jaruševičius.
Jis pasidžiaugė, kad šis sprendimo projektas paskatino bendruomenes kovoti už save.
Po beveik valandos trukusių diskusijų, tarybos nariai vienbalsiai pritarė, kad Piliakalnio progimnazija galėtų formuoti 5-8 klases ir netaptų Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriumi.
Politikų diskusijos ir Pirmojo Alytaus bendruomenės kova dėl progimnazijos išsaugojimo prasidėjo šių metų pradžioje, kai komitetuose prasidėjo svarstymas dėl planuojamo 2018-2019 metų klasių komplektų skaičiaus Alytaus švietimo įstaigose ir buvo prisiminta, kad pagal galiojantį mokyklų tinklo pertvarkos planą, Piliakalnio progimnazija netenka teisės formuoti 5-8 klasių.