Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuje mirė 65 metų Lazdijų rajone gyvenusi moteris. Norėdami padėti pacientei, visas pastangas dėjo tiek Alytaus, tiek Kauno medikai, tačiau spalio 8 d., sekmadienį, moters gyvybė, pakirsta pavojingos ligos, užgeso.
Moteris buvo užsikrėtusi erkiniu encefalitu. Žinią apie tai išplatino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Tą patvirtino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Zelenienė.
Spalio 6 d. Lazdijų rajono gyventoja, kuriai maždaug prieš dvi savaites buvo įsisiurbusi erkė, buvo paguldyta į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Spalio 7 d. ji buvo pervežta į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių, kur spalio 8 d. mirė.
Specialistai primena, kad aptikus įsisiurbusią erkę, ją reikia kuo skubiau pašalinti. Erkė suimama kuo giliau ir ištraukiama staigiu truktelėjimu, įsisiurbimo vieta patepama dezinfekuojančiu tirpalu.
Erkiniu encefalitu susergama praėjus 2 – 3 savaitėms po infekuotos erkės įsisiurbimo, pradžioje dažniausiai stebimi į gripą panašūs simptomai, kurie trunka apie savaitę. Antroji banga pasireiškia neurologine simptomatika: galvos skausmais, svaigimu, vėmimu, šaltkrėčiu, kaklo raumenų rigidiškumu, sąmonės sutrikimu. Pasireiškus panašiems negalavimams ar erkės įkandimo vietoje atsiradus raudonai besiplečiančiai dėmei, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją.
Efektyviausia apsisaugojimo nuo erkinio encefalito priemonė yra skiepai.