Socialiniame tinkle darbą siūlantį skelbimą radę ir juo susigundę alytiškiai liko prie suskilusios geldos. Dešimt dienų prie miško kirtimo darbų dirbę vyrai tikina už tai negavę nė cento, gyvenę siaubingomis sąlygomis ir net maistui žadėtų pinigų turėję nuolat prašyti, mat išvykdami iš namų maisto nepasiėmė.
„Būkit atsargūs. Aferistai sukčiai apgavo mano vaiką su draugu. Išvažiavo į komandiruotę 10 dienų, apgyvendino lūšnyne ir pinigų iki šiol nėra“, – tokia žinute socialiniame tinkle pasidalijo alytiškė Rūta G., nurodydama ir skelbimą, kuriuo susiviliojo jos draugas ir sūnus.
Du jauni alytiškiai bandymą užsidirbti pinigų prie miško kirtimo darbų šiandien prisimena kaip baisiausią košmarą. Vyrai teigė, kad jie ne tik negavo jiems žadėtų pinigų, bet ir turėjo gyventi baisiomis sąlygomis, sukti galvą, iš kur gauti maisto. Alytuje gyvenantis Arūnas ir Egidijus jaučiasi apgauti bei bejėgiai rasti teisybę.
„Labiausiai gaila savo aštuoniolikmečio sūnaus. Jis taip tikėjosi prieš mokslo metus užsidirbti pinigų. Tačiau viltys sudužo“, – pasakojo moteris, apgailestaujanti, kad jos gyvenimo draugas Arūnas ir sūnus Egidijus liko nieko nepešę.
Moteris teigė, kad abu vyrus suviliojo darbo skelbimas socialiniame tinkle. Buvo rašoma, kad reikalingi miško pjovėjai ir pagalbiniai darbininkai.
Paskambinę nurodytu telefonu, vyrai sutarė, kad dirbs 10 dienų. Per tiek laiko jie išbandys, ar darbas jiems tinka. Jei viskas bus gerai, pasiliks ilgiau.
„Iki šiol taip ir nepavyko išsiaiškinti tos įmonės pavadinimo. Mano draugą ir sūnų paėmė iš Kauno ir nuvežė į kaimą, kuris yra apie kelių kilometrų atstumu nuo Baisogalos (Radviliškio rajono savivaldybė – red.). Apgyvendino juos apleistame namelyje. Sąlygos buvo siaubingos.
Vanduo – iš šulinio. Iš pradžių nebuvo nei elektrinio virdulio, nei dujinės viryklės, tik paskui tuo buvo pasirūpinta. Sūnus miegojo ant lovos, o kiti – ant čiužinių arba kur papuola. Jau pačią pirmą dieną draugas ir sūnus norėjo apsisukti ir važiuoti namo, bet noras užsidirbti stabdė pasilikti. Niekas net pagalvoti negalėjo, kad teks gyventi tokiomis sąlygomis“, – kalbėjo Rasa G.
Pasak moters, prieš kelionę alytiškiams buvo pasakyta, kad nuvykus maistu bus pasirūpinta, tačiau Arūnui teko pačiam prašyti, kad maisto būtų nupirkta. Kitąsyk vyras prašė, kad jį nuvežtų iki parduotuvės ir duotų maisto produktams skirtų pinigų. Iki parduotuvės 5-6 kilometrus teko eiti ir pėsčiomis.
„Buvo sutarta, kad jiems mokės 20-25 eurus per dieną. Per dešimt dienų abiems susidaro 400 eurų suma. Suskaičiavome, kad maistui, kelionei buvo duota maždaug 50 eurų. Atmetus šią sumą, lieka 350 eurų. Na, nors 300 sumokėtų ir tai būtų gerai.
Bet už darbą atsakingi asmenys mūsų skambučius ignoruoja. Kiek žinome, kitiems darbuotojams jau buvo sumokėta, o mums ne. Iš pradžių sakė, kad kai perves pinigus, paskambins, po to jau tvirtino, kad yra kažkokių neaiškumų. Supratome, kad tiesiog norima „pasiplauti“ ir mes pinigų neatgausime“, – nuoskaudą dėl artimų žmonių liejo alytiškė.
Moters teigimu, draugas šią istoriją jau nori užmiršti, o sūnus vis dar negali susitaikyti. Rasa G. teigė, kad jei ką nors daugiau žinotų apie įmonę, galbūt ieškotų teisybės toliau, kreiptųsi į mokesčių inspekciją.
„Tačiau tai buvo vyrų susitarimas. Jie pasitikėjo. Dirbo ir norėjo, kad už darbą būtų tinkamai atsiskaityta. Tikiuosi, kad kiti, skaitydami mūsų istoriją, pasimokys ir nepaklius į panašią situaciją“, – tvirtino Rasa G.
Moteris redakcijai nurodė ir vyriškio, vardu Rokas, telefono numerį. Būtent su juo alytiškiai tarėsi dėl darbo reikalų.
„Tie vyrai realiai išdirbo gal aštuonias dienas. Jų nurodyta suma, atsižvelgiant į tai, ką jie darė, kaip elgėsi, kiek jiems buvo sumokėta pinigų už maistą, keliones, yra kosminė. Aš dar pažiūrėsiu, kiek tiksliai jiems pinigų yra paduota, sumokėta, bet, mano galva, viskas yra atsiskaityta.
Yra surašyti kvitai ir jie pasirašę, pagal ką buvo mokami pinigai. Mes mokame arba už dieną, arba už atliktą darbą“, – kalbėjo Rokas, teigęs, kad alytiškiams ieškoti problemų šiuo atveju nėra dėl ko.
Vyras žadėjo peržvelgęs dokumentus pateikti ir tikslesnius duomenis, tačiau redakcija jų nesulaukė.