Antradienį paaiškėjo, kas tapo Alytaus rajono garbės piliečiu. Rajono politikams pritarus, garbės piliečio vardas suteiktas Genovaitei Švabienei už švietėjišką, kultūrinį darbą, dzūkiškos tarmės, krašto tradicijų puoselėjimą, Alytaus rajono garsinimą.
Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, pristatydamas kandidatę, prisipažino, kad komisijai, nagrinėjusiai pateiktų keturių žmonių kandidatūras buvo nelengva apsispręsti, tačiau visi vienbalsiai pritarė, kad šiemet turėtų būti pagerbta G. Švabienė.
Ji yra dainų kūrėja, kultūros ir švietimo darbuotoja, baigusi Vilniaus J. Tallat-Kelpšos vardo aukštesniąją muzikos mokyklą. 1970 m. atsikraustė gyventi ir dirbti į Alytaus rajono Luksnėnų kaimą.
Jai vadovaujant, kultūros namai išgyveno tikrą klestėjimo laikotarpį: skinti laurai įvairiuose respublikiniuose konkursuose. G. Švabienė daug metų vadovauja moterų ansambliui „Alasėlis“, kuris pasirodymus rengia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
G. Švabienė išleido ne vieną dainų albumą, dainų ir giesmių knygą. Ji rengia ir veda radijo laidas, puoselėja gimtąją dzūkišką tarmę, veda renginius ir groja, kuria dainas, eilėraščius, renginių scenarijus.
G. Švabienė yra aktyvi kaimo bendruomenės „Spindulys“ tarybos narė.
Už nuopelnus kultūriniame darbe jai suteiktas Lietuvos nusipelniusios kultūros švietimo darbuotojos vardas. 2014 m. Genovaitei Švabienei 55-erių metų kūrybinės veiklos sukakties proga įteikta Alytaus rajono savivaldybės mero padėka už gyvenimą, paskirtą kūrybai, muzikai ir dainai, dzūkų krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimą o 2014 m. savivaldybės nominacijų konkurse „Metų geriausieji“ G. Švabienė išrinkta Metų kultūros darbuotoja.
Kandidatę Alytaus rajono garbės piliečio vardui suteikti pasiūlė Luksnėnų kaimo bendruomenės „Drūtas Dzūkas“ ir „Spindulys“.
Garbės piliečio vardą buvo siūloma suteikti ir Vaclovui Voveriui-Žaibui, partizanų vadui, „Geležinio vilko“ partizanų dalinio įkūrėjui ir vadui, Kazimieraičio rinktinės vadui, Dainavos apygardos vado pavaduotojui, ir Emilijai Lukšytei-Krušinienei, pedagogei, literatei poetei ir publicistei, kritikei, kultūros organizatorei, visuomenininkei, Petrui Džervui, kraštotyrininkui, pedagogui, knygų autoriui.