Šių metų Alytaus kultūros premijas pretenduoja gauti net dvylika kandidatų. Iš pateiktų kandidatų kultūros premijos laureatus atrinks atrankos komisija. Premijos bus įteiktos tik keturiems pretendentams birželio viduryje vyksiančios miesto šventės atidarymo metu. Kultūros premijos dydis – daugiau nei tūkstantis eurų.
Premijas siūloma skirti Daivai Martikonytei už ilgametį kūrybinį darbą Lietuvos kultūrai, muzikai, ypač jaunimui diegiant meilę muzikos pasauliui, skleidžiant Lietuvos kultūros, muzikos vardą užsienyje, 15 metų vadovavimą unikaliam jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ projektui.
Taip pat – Nadeždai Krakovskajai už ilgametį istorinį 15 metų švietėjišką kultūrinį darbą ir draugystės tarp tautų stiprinimą; Sauliui Lampickui, už kūrybą medžio skulptūros ir kryždirbystės srityje, daugelio premijų, apdovanojimų, aukštų įvertinimų laimėjimą, dalyvavimą tarptautiniuose pleneruose ir stovyklose, už vertingiausių lietuvių liaudies dailės bruožų išsaugojimą medžio drožyboje, Alytaus vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje, už vieno tituluočiausių liaudies menininkų Lietuvoje vardo išlaikymą, dviejų prestižinių „Aukso vainiko“, apdovanojimų bei dviejų Liongino Šepkos premijų laimėjimą;
Tarp kandidatų kultūros premijai gauti yra ir Irena Buivydaitė-Kupčinskienė. Jai premiją siūloma skirti už esė apie Alytaus miestą, žmones, kultūrą, straipsnių apie Alytaus menininkus, kultūros įvykius, veikėjus, miesto vaizdavimą autoriniuose romanuose, leidinių apie Alytaus miestą, kultūros ir istorijos paminklus, Alytaus teatrą ir Alytaus menininkus vertimą į anglų kalbą bei Alytaus miesto ir kultūros bei meno pristatymą pasaulyje vertėjaujant tarptautiniuose renginiuose.
Dar viena kandidatė – Rūta Mekišaitė, kuriai premiją siūloma skirti už AJC šokių kolektyvo „Rūta“ auginimą, suaugusiųjų ir jaunimo mokymą šokti, mylėti save, kaip tautą, gerbti tautinį kostiumą, savo istoriją, protėvių palikimą, Alytaus garsinimą Lietuvoje ir Lietuvos vardą Europoje.
Daivai Andriuškevičienei – už dzūkiškos tarmės puoselėjimą, etnokultūrinį Alytaus reprezentavimą visoje Lietuvoje, renginių vedimą AKKC, autorinės laidos „Svečiuose pas Marceliutę“ kūrimą ir pristatymą Dzūkijos televizijoje;
Premiją siūloma skirti ir miesto tarybos nariui Kęstuti Ptakauskui už VšĮ „Bonsai studija“ įkūrimą, Japonijos kultūros festivalių bei tarptautinių bonsai ir suiseki parodų, kongresų ir kitų su Japonijos kultūra susijusių renginių organizavimą propaguojant japonišką kultūrą, už knygos „Ryto rasos sodas“ išleidimą, bonsai muziejaus atidarymą ir japoniškų sodų kūrimą Lietuvoje ir užsienyje bei Japonijos vyriausybės siūlymą įteikti jam aukščiausią šalies apdovanojimą „Tekančios saulės ordinas su sidabro spinduliais“.
Taip pat – Vilijai Sližauskienei už neformaliojo ugdymo veiklą (aerobikos, linijinių šokių, zumbos, pilateso užsiėmimų vedimą įvairaus amžiaus vaikų grupėms), įvairių sportinių renginių (varžybų, gimnastiadų, konkursų) organizavimą, mokyklinių šventinių programų įgyvendinimą, dalyvavimą projektinėse bei visuomeninėje veiklose (pranešimų skaitymą, seminarų vedimą, dalyvavimą kūrybinių grupių veikloje), už jos ir jos mokinių veiklos įvertinimą daugybe padėkų, apdovanojimų bei diplomų;
Vilmantei Petrusevičienei premiją siūloma skirti už kruopštų ilgametį muziejininkystės darbą A. Matučio memorialiniame muziejuje, taip pat už nuoseklų poeto A. Matučio atminimo įamžinimą bei jo kūrybinio palikimo sklaidą, už ikonografinės medžiagos apie Alytaus miesto sodą rinkimą bei viešinimą, už svarų prisidėjimą prie Alytaus miesto kultūrinio gyvenimo istorijos dokumentavimo ir populiarinimo, edukacinių užsiėmimų rengimą, mokslinių pranešimų skaitymą ir publikacijų rašymą.
Pranciškai Danutei Plytnikienei – už 40 metų Alytaus vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje dainomis ir šokiais, daugiau nei 1500 koncertų surengimą, Liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrimą ir vadovavimą jam, liaudies meno puoselėjimą, tarptautinių liaudies meno festivalių „Atvažiuoja kalėdos“, „Ateik saulute su pyragais!“ režisavimą, dirigavimą Dainų šventėms bei kitus režisūros ir projektų vadybos darbus Lietuvoje ir pasaulyje, daugelio garbingų apdovanojimų Alytaus miesto garbės pilietei, 2007 metų Alytaus kultūros premijos laureatei, apdovanotai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino medaliu už pagalbą Lietuvai integruojantis į transatlantines ir Europos struktūras.
Dar viena kandidatė – Scholastika Kavaliauskienė. Jai premiją siūloma skirti už poeziją, prozą ir kitą kūrybą (eilėraščius, dainynėlius, tekstus dainoms, straipsnius, pranešimus, dokumentines apybraižas, apsakymus, knygas) aktyvų dalyvavimą Alytaus apskrities literatų klubo „Tėkmė“ ir Lenkijos lietuvių literatūrinėje veikloje. Daugelio konkursų laureatė, apdovanojimų ir diplomų laimėtojai;
Dvyliktoji kandidatė – Raimonda Remeikienė, kuriai premiją siūloma skirti už vadovavimą vokalinei studijai „Boružėlė“, dalyvavimą daugelyje respublikinių ir tarptautinių festivalių bei tapimą jų laureatais, autorinių kompaktinių diskų išleidimą, už mokytojos ekspertės darbą, daugelio dainų autorystę, knygos parašymą, festivalio „Dzūkijos žvaigždutės“ organizavimą, dalyvavimą labdaros koncertuose ir šventėse, atstovavimą ir pirmininkavimą komisijose.
Pernai Kultūros premijos laureatais tapo Evaldas Grinius, Rima Moisejenkienė, Robertas Šarknickas ir Margarita Janušonienė.