Kardiologų ieškanti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė sulaukė jų antplūdžio. Tiesa, jie suvažiavo ne į ligoninę, o į Alytaus miesto teatre vykusią respublikinę kardiologų, reanimatologų, skubios medicinos pagalbos specialistų konferenciją. Joje aptartos medicinos naujovės, pasidalinta patirtimi.
„Jūsų specialybės žmonių mums labai trūksta ir jūs mums esate labai reikalingi. Ligoninė šiandien yra ant pavojaus slenksčio dėl stacionaraus kardiologinio skyriaus išlikimo“, – į konferencijos dalyvius kreipėsi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.
Jis išreiškė viltį, kad galbūt atsiras kardiologų, kurie atvažiuos dirbti į Alytų.
Direktoriui antrino ir jo pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin, pasidžiaugęs, kad tokio lygio konferencija Alytuje vyksta jau ne pirmą kartą.
„Joje dalyvauja ne tik Alytaus, bet ir kitų miestų, užsienio šalių gydytojai. Alytui tai duoda tam tikrą svarumą, jį garsina.
Atvyksta aukščiausio lygio specialistai, kurie dalijasi savo patirtimi, naujausia informacija apie mokslo pasiekimus ir atradimus. Tai padeda atkreipti didesnį dėmesį į mūsų miestą, didžiausią regiono gydymo įstaigą – Alytaus apskrities ligoninę. Tikiuosi, kad tai taps ir papildomu stimulu jauniems specialistams atvykti dirbti į Alytų.
Ne paslaptis, kad būtent kardiologų Alytaus ligoninei labai trūksta. Todėl yra labai svarbu sulaukti būtent šios srities specialistų dėmesio“, – sakė D. Kačiurin.
Jis padėkojo konferencijos primininkui, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinio direktoriaus patarėjui profesoriui Pranui Šerpyčiui už bendradarbiavimą, kuris su Alytaus ligonine prasidėjo beveik prieš dešimtmetį. „Profesorius mums suteikė žinių, kurios leido pasiekti norimus rezultatus“, – kalbėjo D. Kačiurin, užsiminęs, kad panašias konferencijas jau nori organizuoti ir kitų sričių medikai.
Pasak D. Kačiurino, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė per metus sulaukia virš dviejų šimtų pacientų, kuriems būna reikalinga skubi kardiologinė pagalba, todėl itin svarbu nuolat tobulinti savo žinias, susipažinti su visomis kardiologijos, reanimatologijos, skubios pagalbos srityse atsiradusiomis naujovėmis.
Antrą kartą Alytaus ligoninės kolektyvo entuziazmo ir iniciatyvumo dėka surengta konferencija, skirta kardiologams ir skubią pagalbą teikiantiems medikams, anot P. Šerpyčio, yra labai reikšminga ir reikalinga. Tai leidžia susipažinti su naujienomis medicinoje, jas aptarti, padiskutuoti, pasidalinti praktiniais pastebėjimais. O naujienų visada yra nemažai: nuolat atsiranda pokyčių ir naujovių širdies nepakankamumo gydymo srityje, diagnozuojant miokardo infarktą, naujais medikamentais papildomas kompensuojamųjų vaistų sąrašas.
„Tačiau net ir naujausi vaistai gali nebūti veiksmingi, jeigu ligonis į medikus kreipsis per vėlai“, – akcentavo profesorius P. Šerpytis.
Nustatyta, kad daugiau nei 50 proc. žmonių, užkluptų širdies negalavimų, į ligoninę atvyksta jau pavėluotai.
Tai – skausmas už krūtinkaulio, lydimas šalto prakaito, plintantis į kairę mentę, kairę ranką, mirties baimė, skausmo stiprėjimas fizinio krūvio metu – tai pirmieji gresiančio infarkto požymiai. Juos pajutus, būtina nedelsiant kreiptis į medikus.
„Jeigu ligoniai kreiptųsi laiku, mes žymiai labiau galėtume padėti, sumažintume liekamąsias pasekmes, išgelbėtume daugiau žmonių“, – sakė profesorius P. Šerpytis.
Jis įvardijo ir dar vieną problemą – reanimobilių trūkumą ligoninėse ir pabrėžė, kad būtina stiprinti greitosios medicinos pagalbos automobilių tinklą, kad esant labai sunkiai žmogaus būklei jį būtų galima iš karto vežti į Kauno klinikas ar Vilniaus Santaros ligoninę, kur yra atliekamos ir itin sudėtingos operacijos.
Dvi dienas Alytuje vykusioje konferencijoje „Ūminių koronarinių sindromų ir skubios medicinos naujienos“ pranešimus apie genetinių tyrimų reikšmę kardiologijoje, naujos medžiagas intervencinėje kardiologijoje, naujoves infuzinės terapijos srityje ir kitomis aktualiomis temomis skaitė Vilniaus universiteto Santaros klinikų, Kauno klinikų, Klaipėdos universiteto, Klaipėdos respublikinės ligoninės medikai.
Atsakymų į sudėtingame darbe kasdien iškylančius klausimus, medikai ieškojo ir konferencijos diskusijose.
„Tokios konferencijos – tai neįkainojamą vertę medikų bendruomenei turintys renginiai, kurių metu ne tik dalijamasi žiniomis, naujovėmis, bet ir aptariamos įvairios situacijos, iš medikų kiekvieną dieną reikalaujančios netradicinių, labai ryžtingų, labai atsakingų, o neretai – ir lemtingų sprendimų“, – sakė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas D. Kačiurin.