Kai kurių politikų užmojai mokyklose apriboti komplektuojamų klasių skaičių neišdegė. Nuo kitų mokslo metų visos miesto mokyklos galės komplektuoti tiek klasių, koks bus jų poreikis. O pastaruoju metu švietimo sistemą drebinantys nuolat žadami pokyčiai, greičiausiai bus įgyvendinti jau tik kitąmet.
Klausimą dėl mokinių skaičiaus klasėje ir klasių komplektų mokyklose buvo planuota svarstyti jau kovo pabaigoje vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje, tačiau tąsyk Alytaus piliečių iniciatyva jis buvo atidėtas vienam mėnesiui, kadangi buvo koreguojamas Alytaus miesto mokyklų tinklo pertvarkos planas.
Koreguotame plane numatyta nuo šių metų rugsėjo 1 d. Dainavos, Vidzgirio, „Volungės“, Panemunės pagrindinėms mokykloms dar leisti formuoti devintąsias klases, nes pagal 2016 m. gegužę patvirtintą mokyklų tinklo pertvarkos planą, minėtos mokyklos šiais metais to jau nebūtų galėjusios daryti ir būtų tapusios progimnazijomis.
Tačiau toks sprendimas, priimtas kovo mėnesį, vis tiek nedžiugino Alytaus švietimo bendruomenės, kadangi „pilietininko“ Aurelijaus Jaruševičiaus siūlymu, tarybai pateiktas svarstyti sprendimo projektas, ribojantis tiek klasių komplektų skaičių mokyklose, tiek mokinių skaičių klasėje.
„Švietimo bendruomenė nenori kvestionuoti tarybos teisės reguliuoti klasių komplektų skaičių, tačiau tai turėtų būti padaryta laiku, žinant konkretų tikslą. Vėliausiai tai turėjo būti padaryta vasario mėnesį“, – sakė Alytaus mokyklų vardu posėdyje kalbėjusi Dzūkijos pagrindinės mokyklos vadovė Vilija Sušinskienė.
Ji priminė, kad Alytaus miesto švietimo įstaigose yra pakankamai laisvų vietų ir gali būti komplektuojamos klasės nepažeidžiant higienos normų ir atsižvelgiant į tėvų prašymus, ką ir numato teisės aktai.
Tokiai pozicijai pritarė ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Nijolė Makštutienė. „Mes turime iš anksto informuoti švietimo bendruomenę, kokia tvarka vadovausimės“, – sakė ji.
Savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komitetas siūlė neriboti klasių komplektų skaičiaus visose mokyklose, išskyrus Šv. Benedikto gimnaziją, kurioje, esą ateityje pristigtų patalpų dėl per didelio mokinių skaičiaus.
Tačiau klasių komplektų skaičiaus ribojimą inicijavęs tarybos narys Aurelijus Jaruševičius pasisakė prieš išimčių taikymą. Šv. Benedikto gimnazijos teisę formuoti neribotą klasių komplektų skaičių gynė ir įstaigos vadovė Loreta Šernienė.
„Norėčiau išgirsti atsakymą, kokiais argumentais remiantis mokykla yra išbraukta iš lygių teisių. Kaip 25 tėvams, kurių vaikai nepatenka į mūsų gimnaziją, pasakyti, kad jūsų vaikų mes nepriimsime. Prašau nurodyti, į kurią mokyklą juos nukreipti, jeigu yra neužpildytų mokyklų. Norėčiau atsakymų į visus mano iškeltus klausimus, kadangi tų atsakymų laukia visi mano bendruomenės nariai“, – į tarybos narius kreipėsi L. Šernienė.
A. Jaruševičius priminė, kad reguliavimas savivaldybės lygmenyje visada vyksta, o sprendimo projekte, be klasių reguliavimo dar yra ir kitas aspektas – mokinių skaičiaus vidurkis, kurį siūloma reguliuoti pagal mokinio krepšelio metodiką: 22 mokiniai pirmose klasėse ir 25 mokiniai aukštesnėse klasėse. „Nežinau, kiek reikšmės ugdymo procesui turi mokinių skaičius klasėje, bet manau, kad visi suprantame, kad mažiau mokinių yra geriau“, – kalbėjo A. Jaruševičius.
Visgi po ilgų diskusijų, šiais metais nutarta mokykloms jokių ribojimų netaikyti. Tai nereiškia, kad Alytaus švietimo bendruomenė gali lengviau atsikvėpti. Ateityje ir toliau bus svarstomas klausimas dėl centralizuoto priėmimo į mokyklas ir visos švietimo sistemos optimizavimo.