Kur galėtų dirbti profesiją įgiję neįgalūs žmonės, itin dažnai susiduriantys su įsidarbinimo problema? Alytuje ją galvojama spręsti įkuriant kepyklą ar dirbtuves, kuriose būtų įdarbinti Alytaus dailiųjų amatų mokykloje mokslus baigę neįgalieji. Tokia galimybė aptarta apskritojo stalo diskusijoje.
Pasak Alytaus vicemerės Valės Gibienės, šiuo metu yra kuriamas verslo planas, kaip neįgaliuosius integruoti į darbo rinką.
„Kol kas viskas tik planai. Bet mes dirbame, kad jie virstų realiais darbais. Mąstome, kur įdarbinti neįgaliuosius, kad jie jaustųsi svarbūs, galėtų užsidirbti. Vienas variantų – darbas kepyklėlėje. Tačiau reikėtų žmogaus, kuris sutiktų neįgaliuosius įdarbinti, juos prižiūrėti“, – sakė Alytaus vicemerė V. Gibienė.
Pasak jos, norint neįgaliuosius įdarbinti kepyklėlėje, reikėtų, kad atsakomybę prisiimtų verslininkas. Tai galėtų būti ir mokslus Alytaus profesinio rengimo centre baigęs konditeris, atidaręs savo kepyklą ir sutikęs, kad jo pagalbininkai būtų neįgalieji.
„Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras teigė, kad toks variantas būtų įmanomas. Reikėtų surasti patalpas, kur įsikurtų kepyklėlė, ir apgalvoti kitus dalykus. Neįgalieji visos darbo dienos neišbūtų, bet padirbėtų dvi-tris valandas. Jie galėtų dėlioti bandeles į maišelius, minkyti tešlą ar užsiimti kitais pagalbiniais darbais“, – svarstė V. Gibienė.
Dar viena galimybė įdarbinti neįgaliuosius būtų Alytaus dailiųjų amatų kieme įkurtose dirbtuvėse. „Tokią idėją pasiūlė Dailiųjų amatų mokyklos direktorius. Kieme galėtų būti specialūs nameliai, kuriuose dirbtų sveiki, mokslus amatų mokykloje baigę žmonės. Pavyzdžiui, darbą pradėjęs medžio drožėjas galėtų priimti ir neįgaliuosius, kurie padėtų atlikti darbus“, – kalbėjo vicemerė.
Neįgaliųjų įdarbinimo problema buvo aptarta Alytaus dailiųjų amatų mokykloje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje.
„Susitikimo metu kalbėjome ir apie dar vieną problemą. Dailiųjų amatų mokykloje trūksta socialinių pedagogų ir jų padėjėjų, kurie padėtų vaikams lavintis ir socializuotis. Kai kuriems vaikams trūksta elementarių socialinių įgūdžių. Tiek, kiek dabar yra socialinių pedagogų ir jų padėjėjų – jų per mažai. Planuojame bendrą projektą su lenkais, kuris suteiktų galimybes vaikams socializuotis, padidintų jų užimtumą“, – sakė V. Gibienė.