Vasario 23-24 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione ir Alytaus mieste vyko Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų 2-osios bataliono kovinės grupės taktinės pratybos „Ulono kirtis“.
Jose dalyvavo šiai grupei priskirtų padalinių kariai iš įvairių kariuomenės dalinių, taip pat atstovai iš Alytaus miesto savivaldos, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos institucijų, Lietuvos šaulių sąjungos.
Pasak pratybų organizatorių, mokymai buvo ypatingi tuo, kad kariai nepertraukiamai dvi dienas lavino įgūdžius išskirtinai civilinėje erdvėje veikti kartu su švietimo, kultūros, teisėsaugos įstaigomis.
Pratybose dalyvavo apie 200 karių ir institucijų atstovų, apie 50 vnt. technikos. Kariai atliko apieškos, sulaikymo, apsaugos operacijas, likvidavo svarbiuose objektuose kilusias chemines, biologines grėsmes, skleidė ir perdislokavo vadavietes, tobulino sužeistųjų evakavimo į gydymo įstaigas procedūras, gerino tarpusavio bendradarbiavimą. Siekiant užtikrinti sėkmingas operacijas ir veiksmų eigą, bataliono vadavietėje vyko reguliarūs situacijos aptarimai, koordinuojami, sinchronizuojami būsimi veiksmai. Baigiamuoju pratybų akcentu tapo plataus masto blokavimo ir apieškos operacija, surengta vienoje iš Alytaus mokslo įstaigų.
2-oji bataliono kovinės grupė yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų dalis. Tai pajėgos, kurios turi pakankamai kovinės galios užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu ir yra skirtos reaguoti į naujo tipo – nekonvencinio karo – grėsmes. Jos sukurtos atsižvelgiant į besikeičiančią saugumo situaciją regione. Padaliniai budėjimą jose pradėjo jau nuo 2014 m. lapkričio 1 d.
Greitojo reagavimo pajėgas sudaro dvi bataliono kovinės grupės, Karinių oro pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų ir logistinės paramos elementai.
Bataliono kovinės grupės – tai kovinėms užduotims suformuoti bataliono dydžio kariniai vienetai, kurie turi manevrinius vienetus ir žvalgybos, ugnies paramos, kovinio aprūpinimo, oro gynybos, inžinerinius ir kitus pajėgumus. Kiekvieną jų sudaro apie 800 karių. 1-oios bataliono kovinės grupės pagrindą sudaro Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, 2-osios – Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.
Greitojo reagavimo pajėgų dislokacijos vieta priklauso nuo grėsmės lygio. Esant žemiausiam grėsmės lygiui, šioms pajėgoms priklausantys kariai budi tiek savo, tiek ir ne savo tarnybos vietose, tačiau turi būti pasirengę nurodytais terminais prisistatyti į tarnybos vietą. Gavus signalą, pajėgos yra pasirengusios veikti nuo 2 valandų iki paros.
Aktyvavimo laikotarpiu pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui. Jų parengimu rūpinasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabas.