Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, tęsdamas susitikimus su miesto gyventojais, antradienį susitiko su Likiškėlių bendruomene. Gyventojai merą sutiko su dovanomis ir viltimi, kad jis padės išspręsti jiems iškilusias problemas, kuriomis jie pasidalino susitikimo su miesto vadovais metu.
Dar prieš pradedant kalbėti apie nuveiktus darbus ir gilintis į gyventojams aktualius klausimus, merui teko pasimatuoti jam padovanotus marškinėlius su jo atvaizdu. Juos merui padovanojo du Likiškėlių pagrindinės mokyklos mokiniai, atstovaujantys mokinių mokomajai bendrovei „HEEDSHIRTS“, kuri gamina marškinėlius.
Pasidžiaugus dovana, buvo pereita prie miestui svarbių darbų apžvalgos, kuriuos pristatė Alytaus vicemerė Valė Gibienė ir vicemeras Tautvydas Tamulevičius. Gyventojams buvo aktualiausia tai, kas konkrečiai nuveikta jų bendruomenėje.
Alytaus meras V. Grigaravičius gyventojams teigė, kad šie metai finansine prasme ir dėl nuveiktų darbų buvo sėkmingi.
„Aišku, visada yra kur tobulėti ir yra problemų, kurios tęsiasi iš kadencijos į kadenciją, kurias mes stengiamės išspręsti, bet jos dėl vienų ar kitų priežasčių stringa“, – kalbėjo V. Grigaravičius.
Vicemerė V. Gibienė pasidžiaugė, kad Likiškėlių pagrindinėje mokykloje įrengta kulinarinė projekto „VMG mokykla“ klasė, kad Likiškėlių penktokės G. Petraškaitės pasaka apie Alytę pateko į gražiausių Lietuvos pasakų rinktinę ir pripažinta patriotiškiausia šalyje.
„Taip pat Bendruomenės centre įrengtos atviros jaunimo erdvės ir dienos centras, renovuojama lopšelio-darželio „Boružėlė“ išorė, planuojama ir vidaus rekonstrukcija. Apšiltintas „Sakalėlio“ pradinės mokyklos korpuso stogas, čia įrengta saulės elektrinė“, – nuveiktus darbus vardino V. Gibienė.
Šiais metais Likiškėlių mikrorajonas gali pasidžiaugti ir sutvarkytais šaligatviais, tvarkomomis pėsčiųjų perėjomis. Kaip teigė T. Tamulevičius, per šiuos metus bus sutvarkyta beveik 4 kilometrai šaligatvių visame mieste, iš viso 7500 kvadratinių metrų. Iš jų – 1500 kvadratinių metrų Vizdgiryje ir Likiškėliuose.
Šaligatviai ir laiptai remontuoti Jurgiškių, Statybininkų, Likiškėlių, Kaštonų, Volungės, Jaunimo gatvėse, sutvarkyti takai prie Vizdgirio, Volungės mokyklų, „Vilties“ darželio.
Taip pat tvarkomos pėsčiųjų perėjos. Devynios raudona danga pažymėtos perėjos įrengtos prie šešių mokyklų, prie penkiolikos perėjų įrengtas papildomas apšvietimas – iš jų ir Likiškėlių bei Volungės gatvėse. Ruošiamasi tvarkyti ir pavojingiausias Naujosios gatvės perėjas, įrengti išmaniąją perėją.
Dalinio finansavimo būdu Likiškėliuose buvo įrengti 3 įvažiavimai, 15 aikštelių, šaligatviai ir automobilių aikštelės prie daugiabučių.
Kaip teigė T. Tamulevičus, permainos laukia ir Likiškių parko. Vietoje daržų Raudonkalnio gatvėje, Likiškių parke, planuojama įkurti Lietuvos šimtmečio paminėjimo parką.
„Pagal galimybes tvarkoma Poilsio gatvė, šiemet čia atlikta darbų už 6600 eurų. Sutvarkyta Kalniškės, Punsko, Ūdrijos gatvių sankryža – įrengta žiedinė sankryža.
Dėmesys skiriamas ir Jaunimo parkui. Čia tvarkomi takai, pastatyti suoliukai. Kitąmet žadame atnaujinti aikštelę ekstremalams, teikiame projektą sporto salei po atviru dangumi“, – gyventojams aktualius darbus pristatė T. Tamulevičius.
Gyventojai ne tik klausėsi, kokie darbai mieste jau nuveikti, bet ir patys aktyviai reiškė savo nuomonę, ieškojo atsakymų į juos dominančius klausimus.
Atėjusi gyventoja prašė, kad būtų imamasi veiksmų, kad šalikelėje stovintys automobiliai neužstatytų Jurgiškių gatvėje esančios autobusų stotelės, nes mikroautobusai pravažiuoja ir nepastebi laukiančių žmonių.
Susitikimo metu buvo keliamas klausimas ir dėl Likiškėlių pagrindinės mokyklos renovacijos, nuogąstaujama, kad patalpose šalta.
Gyventojus domino vandens kainos, rinkliavos už atliekų surinkimą dydžiai.
Susirinkusieji teiravosi, ar Rotušės bokšte atsiras laikrodis, o viena gyventoja klausė, ar negalėjo „Boružėlės“ lopšelio-darželio rekonstrukcija būti vykdoma atostogų metu, nes jos vaikas grįžęs namo dėl darželyje patiriamo triukšmo skundžiasi galvos skausmais.
Dar viena alytiškė norėjo padėkoti Saugaus eismo komisijai už operatyvumą Aukštakalnio gatvėje įrengiant greičio mažinimo kalnelį.
„Dalyvaudamas šiuose susitikimuose pastebiu, kad kuo toliau, tuo labiau susitikimai tampa vis dalykiškesniais, žmonės kalba ne emocijomis, o faktais ir kelia konkrečias problemas. Tai yra sveikintina, nes mes to ir norime, kad vyktų diskusija su žmonėmis apie trūkumus mieste, apie problemas. Jie gali gauti atsakymus iškart, žmonėms nereikia laukti“, – susitikimų nauda neabejojo V. Grigaravičius.