Antrus metus Alytuje studijuojantis azerbaidžanietis Polad Hasanov labiausiai pasigenda avienos, tačiau džiaugiasi, kad Dzūkijos sostinėje gyventi yra pigu ir tikina, kad Alytuje jaučiasi kaip namuose. Iš Azerbaidžano sostinės Baku atvykęs devyniolikmetis P. Hasanov jau šiek tiek supranta lietuviškai.
Studijos – pirmoje vietoje
Į Dzūkijos sostinę Polad atvedė pasirinktos studijos Alytaus kolegijoje. Pabaigęs mokyklą gimtajame mieste vaikinas ieškojo galimybės studijuoti svečioje šalyje. Kadangi laisvai kalba rusiškai, P. Hasanovo žvilgsnis neatsitiktinai krypo į Baltijos valstybes. Po kelių mėnesių apmąstymų, vaikinas nusprendė studijuoti Lietuvoje.
Nors kalbos barjero prieš pusantrų metų atvykęs į Alytų nejautė, pirmieji mėnesiai buvo labai sunkūs. „Visą laiką gyvenęs su šeima, atvykęs čia jaučiausi be galo vienišas. Svetimi žmonės, svetima aplinka. Tikrai buvo labai sunku. Tačiau laikui bėgant įsiliejau į kolegijos gyvenimą, susibičiuliavau su kitais užsienio šalių studentais“, – gyvenimo Alytuje pradžią prisiminė Polad.
Informacinių technologijų studijas kremtantis azerbaidžanietis daugiausia laiko skiria studijoms. Kartais, kuriant vieną ar kitą programą, prie kompiuterio tenka praleisti ir šešias valandas, tačiau jis nesiskundžia, jaučiasi patenkintas tiek studijų kokybe, tiek gyvenimu Alytuje.
Pragyvenimas Alytuje – labai pigus
Lygindamas kainas Alytuje ir savo gimtajame mieste Baku, P. Hasanov teigė, kad čia kainos yra labai mažos. „Aš kasdien galiu valgyti lašišą, jūros gėrybes, nes Lietuvoje jos labai pigios. Azerbaidžane šie maisto produktai – kur kas brangesni. Tačiau jūsų parduotuvėse labai pasigendu avienos. Jos į Alytų tenka parsivežti iš Baku“, – kalbėjo Polad.
Jis ragavo lietuviškų patiekalų, tačiau labiausiai mėgsta itališką virtuvę.
Pusantrų metų Alytuje gyvenantis azerbaidžanietis jau yra aplankęs ir kitus Lietuvos miestus: Palangą, Marijampolę, Druskininkus, Vilnių, Kauną, Varėną. „Kai nusprendžiau studijuoti Alytuje, čia pirmiausia atvykome kartu su mama. Ji norėjo apžiūrėti miestą, kad žinotų, kur išleidžia savo sūnų. Tuomet kartu su ja pakeliavome po Lietuvą“, – sakė P. Hasanov.
Anksčiau lietuvių kalbos visai nesupratęs, šiandien Polad jau gali kai kuriuos, paprastus ir dažnai vartojamus žodžius pasakyti pats. „Dabar, kai baigiasi telefono kortelės pokalbių limitas, bent jau suprantu, ką sako autoatsakiklis“, – juokėsi vaikinas.
Alytuje pirmą kartą pajuto žiemos šaltį
Bene labiausiai P.Hasanov Alytuje vertina švarų orą, gražią gamtą, kaip privalumus įvardija miesto dydį, ramybę. Atvykusiam į Lietuvą Polad teko pajusti ir ką reiškia žema oro temperatūra žiemą.
Anot jo, Azerbaidžane žiemą irgi nebūna šilta, tačiau temperatūra nukrinta iki maždaug penkių laipsnių šalčio. „Kai praeitą žiemą Alytuje temperatūra pasiekė daugiau nei minus dvidešimt laipsnių šalčio, atrodė, kad plaučiai sprogs“, – pojūčius prisiminė Polad. Ilgainiui azerbaidžanietis prie temperatūros priprato, tačiau pirmasis įspūdis įsiminė ilgam.
Labiausiai Polad Alytuje žiemą džiugina sniegas, nes Baku sniego būna retai, jis greitai ištirpsta.
Iš karto po mokyklos baigimo studijas svečioje šalyje pradėjęs P. Hasanov, ateityje jas norėtų tęsti Vokietijoje ar Ispanijoje. „Tokį kelią pasirinkau dėl noro pamatyti pasaulį“, – neslėpė azerbaidžanietis.