„Esame šokiruoti ir pasipiktinę: mokytoja nepasitarusi su tėvais nupirko trečiokams elektronines pratybas. Gavome prisijungimo kodus ir vakarais sėdime sukišę nosis į telefonus, planšetes ar kompiuterius, kartu su vaikais spręsdami užduotis“, – piktinosi Alytaus Senamaiesčio pradinę mokyklą lankančio mokinio motina.
Anot jos, daugelis tėvų nepatenkinti mokytojos sumanymu, apie kurį nebuvo iš anksto pranešta, nebuvo atsiklausta tėvų nuomonės. „Kai kurie namuose net kompiuterių neturime, nes nenorime, kad vaikai prie jų sėdėtų. Tad dabar tas užduotis sprendžiame telefonuose – akių gadinimas, nieko daugiau“, – kalbėjo trečioko motina.
Ji pasakojo, kad pinigus pratyboms pirkti mokytoja surinko dar gegužės mėnesį, bet net neužsiminė, kad jie bus išleisti elektroniniam variantui.
„Vaikus reikėtų kaip tik daugiau skatinti būti lauke, o ne sėdėti prie kompiuterio. Be to, ne visi tėvai nori ir gali vaikams kompiuterius nupirkti“, – teigė mokyklos sprendimu nepatenkinta moteris.
Mokyklos direktorė Aldona Marijona Karalevičienė paprašyta pakomentuoti situaciją, teigė, kad prie informacinių technologijų vaikus pratinti reikia.
Ji akcentavo, kad tokios pratybos jau seniai nėra naujovė kitose Alytaus mokyklose.
„Gyvename informacinių technologijų amžiuje. Sėdėjimą prie kompiuterio galime paversti naudingu ir įdomiu darbu, atrasti kitą kompiuterio naudojimo paskirtį – ne vien tik žaidimams. Dauguma tėvų pritarė šiam sprendimui“, – sakė mokyklos direktorė.
Pasak jos, dviejų trečių klasių mokinių tėvams apie naujovę buvo pranešta jau anksčiau. Dar vienos trečios klasės mokinių tėvai apie elektronines pratybas sužinojo rugsėjo pirmąją.
„Tačiau artimiausiu metu vyks tėvų susirinkimas ir viskas bus dar aiškiau papasakota, atsakyta į visus klausimus“, – kalbėjo direktorė, teigusi, kad elektroninės pratybos ne tik leidžia diferencijuoti ir individualizuoti mokiniams skirtas užduotis, bet dar ir yra pigesnės nei įprastinės popierinės.
Be to, perkant elektronines pratybas, mokiniai dar gauna ir priedą – popierines pratybas. Jas moksleiviai naudoja mokykloje, o elektroninėse pratybose užduotis atlieka namuose. Direktorės teigimu, knygynuose perkamos popierinės pratybos kainuotų 10 eurų, o elektroninės pratybos kartu su popierinėmis iš to paties paslaugų teikėjo – 7 eurus.
„Tačiau nėra jokios prievartos. Tėvai gali elektroninių pratybų atsisakyti. Vaikas užduotis gali atlikti ir sąsiuvinyje.
Mes norime kiekvienam vaikui gero. Vietoj to, kad prie kompiuterio vaikas žaidžia žaidimus, jis jį gali panaudoti kur kas įdomesniam ir turiningesniam užsiėmimui. Jei tėvai mums patiki vaikus, tai ir problemų sprendimų būdų turėtume ieškoti kartu“, – aiškino mokyklos direktorė.
Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, elektronines pratybas naudoja daugelis Alytaus mokyklų. Kiekvienu konkrečiu atveju dėl pratybų turi susitarti mokytojas su mokiniais ir tėvais.
„Jie turi rasti bendrą sprendimą. Kiekvienas atvejis yra individualus. Problema ta, kad yra per mažai komunikuojama su tėvais, jie neįtikinami. Pasakoma, kad pratybos yra privalu, o tai nėra privalu. Kai kuriais atvejais galima iš viso be pratybų apsieiti“, – sakė V. Valūnas.