Tuo metu, kai, regis, daugelis medikų veržiasi dirbti į privačias gydymo įstaigas, alytiškė šeimos gydytoja Laura Bieliauskaitė- Svetlauskienė pasielgė priešingai: iš privačios šeimos klinikos perėjo dirbti į Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrą. Paskui ją čia atsekė ir nemažai pacientų.
„Juk žmonės dažniausia renkasi ne gydymo įstaigą, o gydytoją“, – šypsosi L. Bieliauskaitė- Svetlauskienė, pacientais besirūpinanti ne tik darbe, bet dažnai apie juos galvojanti ir po darbo – galvoje vis sukasi mintys, kaip jaučiasi vienas ar kitas pacientas, ar jam geriau.
Jos pacientai – ir Alytaus miesto, ir Alytaus rajono gyventojai, kurie gydytojos kabineto duris praveria ne tik sirgdami . Neretai paaiškėja, kad juos pas gydytoją atginė visai ne liga, o šeiminės problemos ir gyvenimiški rūpesčiai.
„Kartais pacientai ateina kamuojami socialinių, psichologinių problemų. Jie skundžiasi, kad skauda galvą, pilvą, o pasikalbėjus paaiškėja, kad problemos slypi kitur, kad pacientą kamuoja nerimas, jam liūdna ir viskas, ko jam reikia – tai tik nuoširdus pokalbis“, – teigė alytiškė, pripažinusi, kad šeimos gydytojui neretai tenka pabūti ir psichologu.
Išklausyti žmogų medikui labai svarbu, bet tam reikia ir laiko, ir sugebėjimo. L. Bieliauskaitė- Svetlauskienė laiko visuomet stengiasi surasti, o kai pacientai nuoširdžiai rūpi – atsiranda ir sugebėjimas.
Kita vertus, alytiškei jis, ko gero, ir įgimtas, nes ją drąsiai galima vadinti gydytoja ne tik pagal profesiją, bet ir iš pašaukimo. Apie medikės darbą moteris pradėjo svajoti vaikystėje. Būti gydytoja apsisprendė dar būdama šeštoje klasėje, savo sprendimo nepakeitė ir dėl jo niekada nesigailėjo.
Nesigali ji ir savo sprendimo iš privačios klinikos pereiti į Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrą. „Sudėliojau pliusus ir minusus, ir atsirado poreikis pakeisti privatų sektorių į viešąjį. Pagrindinė priežastis – viešojoje įstaigoje kabinete galiu dirbti su slaugytoja, o privačioje klinikoje buvo kitoks darbo modelis – tekdavo dirbti vienai.
Kai kabinete dirbi ne vienas, viskas vyksta kur kas greičiau, ir komandinis darbas mane labiau žavi“, – apie tai, kodėl privačią gydymo įstaigą iškeitė į viešąją, pasakojo alytiškė, prisipažinusi, kad į kiekvieną pacientą ji žiūri kaip į savo artimą žmogų ir jokiu būdu žmonių neskirsto pagal jų socialinę padėtį.
„Paprastumas, žmogiškumas ir nuoširdumas“, – tris pagrindinius dalykus, kurie labai svarbūs dirbant mediko darbą, išvardino pacientų mėgiama gydytoja.
„Nors darbas išvargina, bet kiekvieną rytą vėl noriu dirbti, padėti žmonėms. Pacientų meilė viską atperka. Ir tai, kad jie ateina paskui mane iš kitos gydymo įstaigos, tik įrodo, kad einu tinkama linkme“, – kalbėjo šeimos gydytoja. Jai sunkiausia, kai darbe tenka susidurti su onkologiniais ligoniais.
Nelengva, kai kalbi su žmogumi, žiūri į jo akis ir žinai, kad šios netrukus užges. „Tačiau aš visada turiu viltį ir ją stengiuosi įžiebti pacientams. Viltis lyg varikliukas. Jei jos nėra, žmogus užgesta greičiau“, – teigė alytiškė šeimos gydytoja.
Jai pačiai po emocionaliai sunkios darbo dienos stiprybės suteikia vaikų, vyro apkabinimai ir pacientų nuoširdūs žodžiai.
„Pas mane vis lankosi viena moteris, poetė ir žolininkė. Ji man ir prieskoninių žolelių atneša, ir eilėraštį į padėkos knygą įrašo“, – apie ryšį su pacientais pasakojo alytiškė, tikinusi, kad savo miesto neiškeistų nei į didžiuosius Lietuvos miestus, nei į užsienį.
Nes čia – jos šaknys: šeima, tėvai ir mėgstamas darbas. Žinoma, dirbant savame mieste, atsakomybė tampa dar didesnė, bet gydytoj L. Bieliauskaitė-Svetlauskienė ją prisiima, primindama, kad nė vienas gydytojas klaidų nedaro tyčia.
Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras, Naujoji g. 48
Registracija tel.: (8 315) 71413