Alytaus kraštotyros muziejaus parengta paroda „Kai sieloms neliko medžių“ pristatyta Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje. Toks poetiškas parodos pavadinimas slepia jotvingių tikėjimą pomirtiniu sielos persikėlimu. Esą žmogui mirus, jo siela apsiprausdavusi ežere ir persikeldavusi į medžius: vyrų – į ąžuolus, moterų – į liepas ir egles.
Parodoje perteikiamos Jotvingių vardo vartojimo apraiškos šiandieniniuose įvairiausių objektų pavadinimuose. Vienoje parodos dalyje pristatomi objektai, kuriais Jotvingių, Jotvos vardai visoje Lietuvoje įprasminami šiandieninių žmonių. Antrojoje – identifikuojami Pietų Lietuvos vietovardžiai, asmenvardžiai, kuriuos tyrinėtojai priskiria kaip jotvingiškos kilmės.
Dėl to 2013 m. muziejininkai organizavo ekspediciją, kurios metu užfiksuoti jotvingiški geografiniai, istoriniai objektai, esantys Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonų ir Druskininkų savivaldybėse. Informacija apie šiuos objektus bei jų fotografijos pateikiamos interaktyviame žemėlapyje, taip pat ant lašo formos skydų, menančių narsios ir karingos genties kovinius skydus.
Šiandien Jotvingių vardu vadinama daugiau kaip 40 įvairių objektų. Tai parduotuvės, įvairaus pobūdžio organizacijos, literatūrinės premijos, keletas muzikinių ir literatūrinių kūrinių, maisto produktai ir alkoholiniai gėrimai, muziejus, šokių kolektyvas, kelionių agentūra, laivas, vaistinė, klinika. 15 Lietuvos miestų ir miestelių Jotvingių vardu pavadintos gatvės. Tačiau toks sąrašas nėra galutinis – kasmet atsiranda naujų Jotvingių vardą įprasminančių pavadinimų.
Muziejininkė Deimantė Aidukaitė, pristačiusi parodą Elektrėnų muziejuje, susirinkusiuosius pakvietė sudalyvauti viktorinoje. Dalyviai tuoj pat skubėjo ieškoti atsakymų parodos ekspozicijoje. Pirmieji, teisingai atsakę į klausimus, buvo apdovanoti Alytaus kraštotyros muziejaus išleista knyga „Alytaus rajono piliakalniai“ bei natūralaus vaško žvakėmis.