Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje vyko etninės kultūros metodinės veiklos sklaidos kūrybinės dirbtuvės „Vieną darbą dirbk, dešimt ant mislių turėk“. Į kūrybines dirbtuves susirinko 31 įvairių dalykų bendrojo lavinimo mokyklų pedagogai, priešmokyklinių įstaigų auklėtojai iš Alytaus miesto ir rajono.
Kūrybinių dirbtuvių tikslas – pasidalinti gerąja etninės kultūros integracijos į formalųjį ir neformalųjį švietimą patirtimi, praktiškai pamokyti senovinių lietuvių liaudies amatų – vilnos vėlimo, darbelių iš šieno, gamtinės medžiagos, keramikos, juostų pynimo, liaudies dainų ir šokių.
Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Veneta Baliukonienė ir Irena Matulevičiūtė pristatė etninės kultūros integracijos į formalųjį ir neformalųjį švietimą pavyzdžius, supažindino su naudinga etninės kultūros literatūra. Jų pristatymą paįvairino 4 c klasės mokinys Adrijus dzūkiškai papasakojęs sakmę apie „Bobą ir velnią“. Muzikos mokytoja Reda Vokietaitienė ir šokio mokytoja Vilija Sližauskienė mokyklos salėje mokė lietuvių liaudies šokių, dainų, groti įvairiais muzikiniais instrumentais. Velti iš vilnos paukštelius mokė mokytoja Lijana Gudaitienė, darbelių iš šieno ir gamtinės medžiagos mokė mokytoja Gražina Gurnevičienė, keramikos – Svetlana Žadeikienė, juostų pynimo subtilybių mokė Lina Vaitkevičienė.
Kūrybinių dirbtuvių dalyviai džiaugėsi išmoktais naujais dalykais, prisimintais ir savaip pateiktais kažkada žinotais ar girdėtais dalykais, kaip kurie mokytojai sakė, jog jau „dėliojais“ galvoje naujas idėjas, kurias įgyvendins savo mokykloje. Džiugino dalyvių gera nuotaika, entuziazmas, nuoširdumas, įsitraukimas į veiklas.
Didžiausia dalyvių dovana„Sakalėlio“ bendruomenei – kūrybinių dirbtuvių dalyvių pastebėjimai apie geranorišką, draugišką, bendruomenišką mokyklos pedagogų bendravimą ir puikų emocinį klimatą.