Alytaus kraštotyros muziejus jau gyvena kalėdinėmis nuotaikomis. Nuo šiol čia užsukę lankytojai ne tik išvys daugybę autentiškų kalėdinių atvirukų, vokų ir pašto ženklų, bet ir, jaukiai įsitaisę specialiame kambaryje, galės parašyti ir nieko nelaukdami išsiųsti kalėdinį sveikinimą giminaičiui ar draugui.
„Nors kalėdinė eglė Alytuje dar neįžiebta, bet muziejus jau ruošiasi šventėms. Kviečiame visus pamąstyti, kaip pasiruošti šv. Kalėdoms, kaip pradžiuginti artimuosius. Norime, kad žmonės pajaustų artėjančių švenčių jaukumą“, – vakar vykusio parodos „Kalėdų paštas“ atidarymo metu kalbėjo Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė.
Paroda turi ir kitą tikslą – atgaivinti primirštą sveikinimo būdą, paštu siunčiamą atviruką.
Pasak A. Jakunskienės, žmonės dabar įpratę sveikinimus ir atvirukus siųsti elektroniniu paštu. Tačiau tokių atvirukų nepaimsi į rankas, neišsaugosi. Būtent popieriniai atvirukai turi išliekamąją vertę, mena praėjusius laikus. Juos rašydamas žmogus apgalvoja žodžius, tarsi palieka savo atspaudą.
Kraštotyros muziejaus sienas papuošė daugiau nei 600 atvirukų. Seniausias jų išleistas dar 1911 m. Gausiausias skaičius – tarybinių laikų atvirukų, tačiau, kad būtų galima palyginti, puikuojasi ir naujausių laikų atvirukai su sveikinimais.
Parodoje eksponuojami kalėdinio laikotarpio metu išleisti atvirukai, vokai ir pašto ženklai priklauso Kraštotyros muziejaus fondui.
Apsilankiusių parodoje „Kalėdų paštas“ lauks smagios atrakcijos. Svečiai galės išbandyti savo laimę kalėdinėje loteriijoje, užsisakyti edukacinę programą, kurios metu patys gamins atvirukus.
Muziejuje stovi pašto dėžutė, kur iš karto galima išsiųsti voką su atvirutėje užrašytu sveikinimu.
Bilietas į parodą ir muziejaus erdves nieko nekainuos, jeigu lankytojas atsineš kuo senesnių laikų atviruką, kuris bus pakabintas šalia kitų.
Parodos organizatoriai – Kraštotyros muziejus kartu su Alytaus miesto senamiesčio ir Ulonų bendruomenėmis.