Baltosios rožės miesto didžiojo šventinio šurmulio išvakarėse Jurgio Kunčino viešoji biblioteka alytiškius ir miesto svečius kviečia į Kosto Poškaus, daugeliui miestelėnų puikiai žinomo dailininko, meistriškai valdančio ne tik teptuką, pieštuką, bet ir taiklų, vaizdingą žodį, pirmosios knygos „(Ne)šventųjų gyvenimai. Alytietiškos istorijos“ sutiktuves.
Knygos pristatymas vyks birželio 18 d. 17 val.
Mintis išleisti šią knygą gimė 2011 –aisiais, kai, irgi miesto šventės išvakarėse, alytiškiams buvo pristatyta autoriaus kūrybos paroda „Alytietiškos istorijos Kosto Poškaus piešiniuose ir tekstuose“. Jau tuomet rašytinis Kosto kūrybos pluoštas, kuris domino ne tik vietos laikraštį, bet ir elitinį Lietuvos meno savaitraštį „Šiaurės Atėnai“, buvo daugiau nei pakankamas išleisti jo paties piešiniais iliustruotą knygą.
Nuo 2011 metų K. Poškus sukūrė dar antra tiek asociacijomis, prisiminimais grįstų „alytietiškų“ istorijų, pasaulį išvydo ir nauji piešiniai bei tapybos darbai, puikiai tikę šioms „tikroms, bet gerokai pagražintoms“ istorijoms iliustruoti.
„Juk tekstai Kosto Poškaus knygoje – tai tarsi dailininko komentarai jo tapybos darbų ir piešinių paraštėse, vaizdinės kūrybos pratęsimai, papildymai ir dialogai su ja. Šiuos rašinius galima priskirti ir esė, ir novelės, ir net epo (tiksliau jo apmatų, kuriuos galima tituluoti „Alytietiška odisėja“ ) žanrui. Savo ruožtu –piešiniai nėra pasakojimų iliustracijos, tai tik, anot autoriaus, tos pačios grandinėlės dalis“, – sakė Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.
Birželio 18 dienos vakarą Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje lankytojai galės knygą ne tik pavartyti, bet ir ją įsigyti be prekybinio antkainio, pasiklausyti, kaip skamba K. Poškaus surašyti tekstai, kuomet juos skaito Leokadija Sušinskaitė, išgirsti, ką apie tėčio knygą mąsto jo sūnus – profesionalus menotyrininkas Vidas Poškus, kuo šis leidybinis projektas sudomino „Naujosios Romuvos” redaktorių filosofą Andrių Konickį ir kitus garbius asmenis.
Šventinio vakaro metu Jurgio Kunčino bibliotekoje skambės alytietiškos Alvydo Jegelevičiaus dainos, o ant svetainės sienų puikuosis Kosto Poškaus alytietiški tapybos darbai bei piešiniai.