Aktyvi alytiškė Aldona (redakcijai vardas ir pavardė žinoma – red.) savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasipiktino dėl Pramonės rajone matuojamų sunkiasvorių automobilių srautų. Ji tai sieja su vadinamąja chemijos gamykla ir spėja, jog veikla vis tiek bus pradėta.
„Chemijos gamyklos vajus Alytuje nenurimo. Srautų matavimo nebuvo 15 metų. Su kuo suderinta ši per važiuojamąją kelio dalį patiesta įranga? Dar nespėjo alytiškiai aprimti duotu mero pažadu – ,,cheminio monstro nebus,, še tau boba ir devintinės… Alytaus chemikai nenurimo. Jie dirba savo juodą darbą. Juk reikia įveikti tuos teisinius formalumus… įrodyti, kad sunkiasvorių automobilių srautai nedideli. Ir dzin, kad tiria karantino metu, bet tiria“, – rašo moteris socialiniame tinkle
Tai, jog automobilių srautų matavimą užsakė UAB „MS LT01“ patvirtino šios vadovas Andrius Stasiukynas. „Nors yra planų gamyklą steigti kitoje savivaldybėje, tačiau taip, mes užsakėme šį tyrimą. Jį atliko sertifikuota įmonė. Juk visi sakė, kad dėl uolienų perdirbimo gamyklos veiklų padidėjus transporto srautui – bus daug žalos. Per dieną pravažiuotų 50 automobilių. Tai daug? Prisiminkime, kaip projektuotas Pramonės rajonas, kiek buvo automobilių, kai visu pajėgumu veikė „Snaigė“, kai dirbo „Mėsos kombinatas“, „Alytaus tekstilė“, kitos“, – telefonu komentavo A. Stasiukynas.
Ar srautų skaičiavimai bus objektyvūs dėl karantino, pašnekovas teigė, jog tam yra specialios procentuotės. „Per pirmą bangą buvo taikoma 30 procentų, dabar – 10 procentų. Tyrimą atlieka sertifikuota įmonė. Dėl srautų tyrimo leidimo neprašėme, tai atliekame savo lėšomis“, – sakė UAB „MS LT01“ vadovas.
Laikinoji Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorė, Miesto ūkio skyriaus vedėja, Saugaus eismo komisijos pirmininkė Palmira Raškauskienė teigė, jog derinimas su Saugaus eismo komisija dėl automobilių srautų tyrimo – nereikalingas. „Jeigu nėra jokių eismo apribojimų – leidimas nereikalingas. Mūsų darbo praktikoje tokie klausimai niekada nebuvo derinti. Žinoma, įmonė gali elektroniu būdu informuoti, kad tai daro, gal ir būtų korektiška, bet pažeidimo nėra“, – sakė P. Raškauskienė.
A.Stasiukynas, paklaustas, kokia situacija dėl planuojamos steigti uolienų perdirbimo gamyklos, teigė, jog yra sulaukęs trijų institucijų paklausimų. „Prieš tris savaites gavome paklausimus iš savivaldybės, Visuomenės sveikatos centro ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Nenurodyti įpareigojimai, per kiek laiko turime pateikti atsakymus“.
Beje, A.Stasiukyno teigimu, jis yra sulaukęs pasiūlymų vykdyti veiklą kitose šalies savivaldybėse. „Mažeikiai, Panevėžys – tai savivaldybės, kuriose jau aprodyti galimi sklypai. Jeigu Alytuje niekas manęs nekviečia, kad pristatyčiau situaciją, o turiu pasiruošęs filmukus, 3D vizualizacijas, jeigu nereikia 20 milijonų investicijų ir galutiniame rezultate 500 gerai apmokamų darbo vietų – ką gi, išeisime, kur būsime laukiami“, – kalbėjo pašnekovas.
Anot įmonės vadovo, patalpos Pramonės g.1 jau ruošiamos nuomai. „Taip, jos yra apžiūrimos galimų nuomininkų. Gal ten įsikurs baldų fabrikas, gal kažkas kito. Jeigu tikrai politikai ir toliau nenorės diskutuoti, taip ir bus. Negalima lyginti senos žoliapjovės su nauja, modernia, netaršia gamykla“, – tikino A. Stasiukynas.
Žinia, buvo teikiamos net dvi peticijos, renkami parašai, kad mineralinių uolienų perdirbimo gamykla Alytuje nepradėtų veiklos. Tūkstančiai žmonių ant peticijos dokumento pasirašė. „Savivaldybėje buvo patvirtinta programa, tačiau prieš rinkimus įsijungė politikavimas. Tie kandidatai, kurie „statė“ ant mūsų gamyklos, kaip matome, nebuvo alytiškių išrinkti. Ir srautų tyrimas, ir kitos priemonės, po kurių kalbėjusieji turės atsakyti už savo žodžius – gal bus pamoka, kad su verslu taip elgtis negalima“, – teigė A. Stasiukynas.