Vakar vakare Alytaus miesto teatre skambėjo Ročesterio Hochšteino jaunimo simfoninio orkestro atliekamas Lietuvos himnas ir Alytaus muzikos mokyklos jaunimo orkestro „Svajonė“ grojamas Jungtinių Amerikos Valstijų himnas. Juos giedojo Ročesterio ir Alytaus teatro salėse susirinkę klausytojai, kuriuos sujungė pirmasis tiesioginis muzikinis tiltas „Ročesteris (JAV) – Alytus (LT).
Tiesa, ročesteriečiams grojant Lietuvos himną, strigo interneto ryšys, bet ne itin drąsiai tautišką giesmę giedoję alytiškiai į tai reagavo supratingai ir bandė prisiderinti prie trūkinėjančios muzikos.
„Galima nežinoti kitos tautos kalbos, bet labai gerai suprasti vieniems kitus klausantis muzikos. Ji suartina žmones ir tautas, ji suartina ir kontinentus – būtent šis vakaras, tikiu, bus toks, kuris suartins planetos Rytus ir Vakarus, suartins Europos ir Amerikos žemynus, smuiko raktu ir penkline sujungs Alytų Lietuvoje ir Ročesterį Amerikoje.
Sujungs ne tik toms 90 minučių, per kurias vyks tiesioginė dviejų simfoninių orkestrų koncerto transliaciją. Esu tikras, kad šis projektas sujungs mūsų mintis ir galimybes bendriems tikslams“, – sveikindamas muzikinio tilto dalyvius sakė Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas.
Į Alytų atskriejo ne tik Ročesterio merės, bet ir renginyje dalyvavusio Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėse Amerikos Valstijose Žygimanto Pavilionio sveikinimai.
Vakarą pradėjusi renginio idėjos autorė Jolanda Česonytė, Alytaus – Ročesterio susigiminiavusių miestų komiteto meno ir kultūros vadovė, sveikindamasi su alytiškiais iš už Atlanto, džiaugėsi, kad alytiškiai galėjo atvykti į koncertą Ročesteryje.
Koncerte dalyvavo Hochšteino jaunimo simfoninis orkestras su dirigentu Casey Springstead priešakyje. Mūsų salėje, Alytuje, nepakartojama muzika džiugino Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“, kuriam dirigavo Pranas Stepanovas bei Daiva Martikonytė.
Išskirtinį tiesioginiu muzikiniu tiltu transliuojamą koncertą organizavo Alytaus miesto savivaldybė ir Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komitetas.
Alytus ir Ročesteris bendradarbiauti pradėjo prieš trejus metus, kuomet 2010 metų gegužės mėnesį buvo pasirašyta miestų bendradarbiavimo sutartis pramonės, verslo ir prekybos, mokslo, švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros, sporto, turizmo, ekologijos, visuomenės informavimo priemonių ir kitose srityse.