Baigiantis Lietuvos olimpinio komiteto atkūrimo 25-mečio minėjimo akcijai Alytų aplankė Lietuvos olimpinės akademijos atstovai bei sportininkai. Jie lankėsi Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, susitiko su Alytaus miesto vadovais.
Alytuje viešėjo Lietuvos olimpinės akademijos akademikas daktaras LTOK prezidentas, garbės prezidentas Artūras Poviliūnas, Lietuvos slidinėjimo lenktynių sportininkė, Kalgario 1988 m. žiemos olimpinių žaidynių aukso ir bronzos laimėtoja, Kalgario 1988 m. žiemos olimpinėse, LTOK referentė žiemos sporto šakoms, Lietuvos olimpinės misijos vadovė Sočyje, Vida Vencienė ir sporto žurnalistė Marytė Marcinkevičiūtė.
A. Poviliūnas ir V. Vencienė susitiko su Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomene. Prie LTOK atstovų prisijungė keturių parolimpinių žaidynių dalyvis ir Atėnų žaidynių bronzos medalininkas Algirdas Tatulis ir Lietuvos olimpinės atributikos kolekcininkų asociacijos valdybos narys, tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjas Zenonas Gramackas.
Svečiai gimnazijos bendruomenei papasakojo apie pasaulio ir Lietuvos olimpinį judėjimą, atsakė į bendruomenės pateiktus klausimus. Gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas svečius pakvietė apžiūrėti gimnazijoje veikiantį muziejų ir Z. Gramacko eksponuojamą parodą, skirtą LTOK 25-mečiui pažymėti.
Vėliau svečiai atvyko į miesto savivaldybę. Juos priėmė Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas, administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis.
A. Poviliūnas merui įteikė autorinę knygą „Olimpinė Lietuva 1918–2008 metais: lūžiai, etapai, pasauliniai kontekstai“ (2010) su dedikacija. Bendrame pokalbyje buvo aptarta Alytaus miesto sporto infrastruktūros ir sporto šakų plėtra, dabartinė sporto situacija ir sporto šakų finansavimas.
Kadangi pokalbyje dalyvavo LTOK referentė žiemos sporto šakoms V. Venckienė, sporto žurnalistė M. Marcinkevičiūtė paklausė, kaip mieste vystomos žiemos sporto šakos ir kokia perspektyva. Miesto savivaldybės meras J. Krasnickas atsakė, kad Alytuje žiemos sporto šakų situacija nėra labai gera, o apie slidinėjimo trasą, kuriai šiuo metu ieškoma naujo šeimininko, norint padaryti ją perspektyvia – reikia plėsti, pailginti trasas, perprojektuoti taip, kad čia lankytųsi žmonės, tačiau šiuo metu tokių lėšų miesto biudžete nėra tam skirta.
„Teikiant investicinį projektą ES lėšoms finansuoti, didžiausias dėmesys buvo skirtas auto-, mototrasai, o slidinėjimo trasa buvo teikiama kaip pridėtinė priemonė. Tačiau lėšas skyrė ne miestui labai reikalingai auto- mototrasai, bet kitam objektui“, – kalbėjo J. Krasnickas.