Alytuje vis labiau matomi pavasario ženklai. Gyventojai jau gali pasigrožėti prasiskleidusiais sakurų žiedais. Žiedlapiais puošiasi ir kiti augalai. Japoniškos vyšnios pavasarį pradeda žydėti labai anksti, o rudenį savo lapus greitai nudažo dailiai atrodančiu rausvu atspalviu.
Alytiškiai sakuromis grožisi, bet neretai paklausia: „O kodėl lietuviškų vyšnių pasodinti negalime?“.
„Paprastosios vyšnios veda vaisius, žmonės nori nusiskinti vyšnių, aplaužo medelius, mėto vyšnių kauliukus. Sodo vyšnias auginame sode, o dekoratyviniais augalais puošiame aplinką, parkus. Alytuje pasodintų sakurų rūšis yra atspari mūsų klimatui, gali atsilaikyti ir prieš didelius šalčius“, – pasakojo Alytaus miesto savivaldybės narys, japoniškos kultūros puoselėtojas Kęstutis Ptakauskas.
Pasak K. Ptakausko, džiugu, kad Alytuje atsiranda iniciatyvių žmonių, kurie savo lėšomis ima gražinti miestą. O vietą augalams pasodinti mieste visada galima rasti.
„Japoniškos vyšnios pražysta pačios pirmos. Po jų žiedus pradeda skleisti magnolijos. Sakurų lapai vieni pirmųjų paraudonuoja ir praneša, kad jau ateina ruduo.
Sakuras Alytuje sodiname tam, kad žmonės po niūrios žiemos ateitų į parkus ir pasigrožėtų pirmaisiais žiedais, kurie išsiskleidžia greičiau nei kitų augalų“, – kalbėjo K. Ptakauskas.
Sakuros Alytuje auga Senamiesčio skvere ir Žaliojoje gatvėje. Gegužės mėnesį Žaliojoje gatvėje planuojama oficialiai atidaryti sakurų parką ir į atidarymo šventę pakviesti alytiškius.