Pievelėje prie daugiabučio besivoliojantį elektrinį „Bolt“ paspirtuką – tokį vaizdą prie savo namų Miklusėnų gatvėje alytiškis teigia matantis kone tris savaites. Vyras tvirtina, kad jau du kartus apie tai buvo informavęs „Bolt“ atstovus, tačiau alytiškiui susidarė vaizdas, kad jiems jų turtas nereikalingas.
„Iš pradžių buvo du paspirtukai, jie stovėjo prie įėjimo į laiptinę. Matomai kažkam atsibodo, kad jie per ilgai čia „maišosi“ ir abu nutrenkė į pievelę. Ten dar kelias dienas gulėjo niekam nereikalingi. Praėjusią savaitę, trečiadienį (spalio 9 d.) parašiau „Bolt’ui” ir paprašiau susirinkti savo turtą iš mūsų namo pievelės. Viskas puiku, atrašė pakankamai operatyviai, pasitikslino adresą ir sakė, kad perduos atsakingam skyriui. Bėgo dienos. Vieną paspirtuką matomai kažkas paėmė naudojimui, antras liko gulėti“, – pasakojo alytiškis.
Pasak jo, šią savaitę, pirmadienį (spalio 14 d.), jis vėl rašė „Bolt’ui“ ir vėlgi gavo tokį patį atsakymą, kaip ir praėjusį kartą. Tačiau, anot skaitytojo, praėjo para, paspirtukas ir toliau gulėjo.
„Todėl kilo klausimas: jeigu kažkoks daiktas šeimininkui nerūpi ir jo nepasigenda tris savaites, tai gal galima tą daiktą priskirti prie šiukšlių ir išmesti į šiukšlių konteinerį ar nuvežti į metalo laužą ar sąvartyną? Juk realiai šeimininkui pranešta, o jam jo nereikia. O gal Alytuje yra kažkokia tarnyba, kuri tokias „šiukšles“ surenka? Nes kaip ne kaip, aplinką reikia tvarkyti, o tokie pašaliniai daiktai svetimoje teritorijoje trukdo“, – svarstė gyventojas.
Apie situaciją pasiteiravus „Bolt“ atstovų, „Bolt“ dalijimosi paslaugų operacijų vadovas Benas Jurlovas nurodė, kad paspirtukai, kurių baterija yra ties išsikrovimo riba, apgadinti ar gavus pranešimų apie netinkamą jų parkavimą, yra surenkami ir išvežami kiekvieną dieną, o ryte vėl išvežami į miestą. Jeigu paspirtukas yra veikiantis – dažniausiai lieka mieste.
„Tačiau nereikėtų pamiršti, kad „Bolt“ elektriniai paspirtukai – paklausi transporto priemonė Alytaus mieste ir dažniausiai paspirtukus daugiabučių kiemuose palieka ir pasiima patys miesto gyventojai – šiuo atveju skaitytojo kaimynai arba svečiai.
Dažniausiai tvarkingai parkuojamus paspirtukus nuverčia vėjas arba piktavaliai, todėl prašome ir tvarkai neabejingų piliečių pamačius netvarkingai numestą paspirtuką, jį pakelti arba perstatyti – nereikėtų išsigąsti jų skleidžiamo garso“, – komentavo B. Jurlovas.
Pasitikslinus, kodėl minėtu konkrečiu atveju, pasak alytiškio, buvo nesureaguota į gyventojo prašymus paimti netvarkingai pievelėje besimėtantį paspirtuką, „Bolt“ atstovas žiniasklaidai ketvirtadienio rytą (spalio 17 d.) teigė, kad jų komandai nuvykus į vietą, paspirtukas stovėjo tvarkingai ir atsiuntė tai iliustruojančią nuotrauką. Tiesa, kada nuotrauka fotrografuota ir ar galiausiai tas paspirtukas buvo paimtas – neįvardino. Tačiau minėtas skaitytojas tvirtino, kad bent jau vakar vakare, spalio 16 d., situacija buvo tokia pati – paspirtukas ir toliau gulėjo pievelėje.
„Bolt“ nurodė, kad norint pranešti apie netinkamoje vietoje paliktą paspirtuką arba pastebėtą netinkamą elgesį su el.paspirtuku, patogiausia tą padaryti atsidarius „Bolt“ programėlės paspirtukų žemėlapį ir kairiajame apatiniame jo kampe spustelėjus šauktuką. Taip pat tą galima padaryti per savo įrenginio naršyklę adresu https://bolt.eu/lt/report-scooter/.
„Atsižvelgiame ir į gyventojų prašymus, kai daugiabučių kiemuose dažnai paliekami paspirtukai trukdo praėjimą – programėlės žemėlapyje pažymime draudžiamo parkavimo zoną, kurioje baigti kelionės vartotojams nepavyks“, – teigė „Bolt“ atstovai.
AlytusPlius.lt primena, kad Alytaus miesto savivaldybės specialistai dar pavasarį buvo susitikę su elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas teikiančiais „Bolt“ astovais, kad aptartų jų naudojimo tvarką ir saugumo reikalavimus Alytuje. Tąkart savivaldybės atstovai išsakė įžvalgas bei pastabas, į kurias buvo prašoma atsižvelgti.