Alytaus visuomenės sveikatos biure vyko paskaita ,,Trigerinių taškų įtaka sveikatai”. Kineziterapeutė Gintarė Pranaitienė paaiškino, kaip, taikant įvairius metodus, atpalaiduoti trigerinius taškus bei raumenų įtampos zonas apatinėje galūnėje, juosmenyje, sėdmenyse, pilve, pečių srityje.
Lektorė supažindino ir paaiškino, kas yra trigeriniai taškai, kaip jie atsiranda ir kokią įtaką daro mūsų savijautai.
Kas tie trigeriniai taškai?
Ar dažnai skundžiatės skausmais, „surakinimu” pečiuose, kakle? Ar jaučiatės lyg „kaip akmuo ant pečių uždėtas“? Gal ryte sunku atsikelti, stuburas sustingęs juosmeninėje dalyje, skausmas lyg plinta į koją, tačiau stuburo išvaržos neturite? Gal skauda krūtinės plote, sunku net giliau įkvėpti, tačiau kardiologinių problemų neturite?
Kartais žmonės skausmus bei įtampą kenčia metų metus. Tai tampa tarsi jų gyvenimo būdu, tačiau dėl to jie tampa pikti, dirglūs, greitai pavargsta. Yra pastebėtos labai dažnos depresijos ir nugaros skausmų sąsajos. Sergantieji depresiniais sutrikimais neretai kenčia stiprius ir varginančius bei ir taip prastą jų savijautą dar labiau bloginančius nugaros skausmus. Ir atvirkščiai – ilgalaikiai, judesius ribojantys ir gyvenimo kokybę bloginantys nugaros skausmai laipsniškai sukelia vis didesnius centrinės nervų sistemos sutrikimus, visų pirma depresiją.
Kalbant apie skausmą, svarbu suprasti, kas yra taip vadinamas trigerinis taškas. Tai jautrus spaudimui taškas, esantis raumens ar fascijos padidėjusios įtampos srityje. Trigeriniai taškai – labiausiai paplitusi nugaros ar galvos skausmo, įtampos ar jaučiamo diskomforto priežastis. Iš tokių taškų, esančių pečių juostoje ar kaklo raumenyse, skausmas gali plisti į pakaušį, žandikaulius, smilkinius. Taip vadinami miofascialiniai skausmai yra dažnesni psichiatrinių klinikų pacientams.