Pirmą kartą miesto istorijoje vyko Alytaus ekonomikos forumas. Jo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas šalies regioninei politikai, Alytaus ekonomikai, investicijoms regionuose ir didmiesčiuose, smulkiajam ir vidutiniam verslui bei kitoms aktualioms ekonomikos temoms aptarti.
Alytaus ekonomikos forume dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės vadovai, verslo profesionalai, institucijų atstovai.
Gausiai susirinkusius forumo dalyvius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, sveikinimo kalboje įvardijęs Alytaus miesto privalumus ir raginęs didesnį dėmesį skirti smulkiam ir vidutiniam verslui: „Manau, reikėtų pamiršti šlovingą pramoninę praeitį su gamyklomis, kuriose dirba po kelis tūkstančius žmonių ir atsigręžti į smulkų ir vidutinį verslą, kuriantį aukštos pridėtinės vertės produktus. Net ir nusišluostyti ašaras dėl emigracijos, kuri palietė praktiškai kiekvieną šeimą,“. Sveikindamas susirinkusius miesto vadovas taip pat ragino juos kartu kurti patogų jaukų kūrybišką ir judrų miestą, ir džiaugtis tais privalumais, kurių alytiškiams galėtų pavydėti kiekvienas vilnietis.
Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius renginio metu įteikė padėkos raštus Alytaus ekonomikos forumą organizavusiems „Global Shapers Vilnius Hub vadovui Ryčiui Valūnui, Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkui Povilui Labukui ir Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai” projektų vadovui Karoliui Navickui.
Forume pranešimą apie Alytaus miesto dabartinę darbo rinkos situaciją ir ateities planus skaitė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius. Pranešime mero pavaduotojas akcentavo, kad Alytus, kaip ir daugelis Lietuvos miestų susiduria su tomis pačiomis problemomis – bedarbyste ir dėl didelės emigracijos išaugusiu kvalifikuotų specialistų trūkumu.
Tam, kad situacija Alytaus mieste pasikeistų, kad čia būtų kuriamos naujos darbo vietos būtina tam sudaryti sąlygas – peržiūrėti visų pastarųjų metų kontaktus su potencialiais investuotojais, atlikti nekilnojamo turto mieste auditą ir peržiūrėti pramonės parko sutartis, naikinant miškus ir ūkius.
Miestai ir valstybės turi būti valdomi kaip sudėtingi verslo mechanizmai, o investuotojams svarbiausia talentingi žmonės, įėjimo į miestą kaina, investicinė aplinka ir greitis, per kiek laiko priimami sprendimai, kalbėdamas apie regioninę politiką teigė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.
Alytaus ekonomikos forume paliesta ir Alytaus ekonomikos tema. Ko palyginus su kitais Alytaus regionais trūksta Alytui, norint sėkmingai konkuruoti, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atsakymo ieškojo regionų plėtros vadovė Rugilė Andziukevičiūtė. Ji išskyrė keletą Alytaus miesto privalumų: „Alytuje pramoninės kompetencijos mieste vis dar stiprios ir tai didžiulis privalumas užsienio investuotojams. Darbo užmokestis Alytuje investuotojams atrodo gana patraukliai, miestas turi Profesinį rengimo centrą, kuris bendradarbiauja ir su užsienio kapitalo įmonėmis, pagal investuotojo poreikius priderina mokymo programas. Miestas turi stiprias pramonines kompetencijas tekstilės, baldų srityje. Didelis privalumas yra ir Alytaus geografinė padėtis, – teigė ji.
„Ieškoti modernumo, inovatyvumo išlaikant regiono autentiškumą“,- palinkėjo Alytui ir visiems Lietuvos regionams BILD įkūrėjas ir direktorius, ISM docentas dr. Modestas Gelbūda, kalbėdamas apie regionų konkurencingumą Lietuvos ir pasaulio mastu.
Išnaudoti regionų miestuose jau esamus vietinius išteklius skatino ir „Baltic Mill“ pardavimo ir marketingo vadovas Žilvinas Pakeltis. „Konkurencinį pranašumą reikia kurti stengiantis panaudoti tai, ką turite Alytuje. Čia yra daug perliukų, panaudokime juos, kad miestas taptų patrauklus ne tik alytiškiams, bet ir miesto svečiams“, – teigė „Baltic Mill“ pardavimų ir marketingo vadovas. Anot jo, daugybę dzūkų kulinarinių gaminių, kitų, tik šiam kraštui būdingų produktų, reikėtų įtraukti į regioninio paveldo apsaugą. Be to, labai svarbu į Alytų ir kitus regionų miestus pritraukti meną, leisti kūrybiškiems žmonėms įgyvendinti idėjas miesto erdvėse. Ž. Pakeltis pasidalijo mintimis, kad Alytuje galėtų atsirasti „Naive“ šokolado muziejus, modernus turgus ir japoniškas sodas, kurį Alytuje jau planuojama įkurti.
Ekonomikos forumo metu pranešimus apie efektyvumo didinimą viešajame sektoriuje valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių pertvarkymo galimybes, viešojo sektoriaus pokyčius regionuose, jaunimo verslumo skatinimą ir efektyvų organizacijų ir verslo valdymą pranešimus skaitė verslo profesionalai, pardavimų ir marketingo specialistai. Apie tai, kokio išsilavinimo reikia Alytui norint kurti aukštos pridėtinės vertės atlyginimų darbo vietas diskutavo švietimo įstaigų ir verslo organizacijų atstovai.
Alytaus ekonomikos forumas Dzūkijos sostinėje vyksta pirmą kartą. Jis surengtas Pasaulio ekonomikos forumo bendruomenės Global Shapers Vilnius Hub ir iniciatyvos City Alumni bei Alytaus miesto savivaldybės pastangomis, siekiant į vieną vietą sutelkti Alytaus ir viso regiono ekonomikos kūrėjus, dalyvius ir ekspertus, skatinti turiningą diskusiją, siekiant pažangių sprendimų regionų ekonomikos skatinimo ir verslo sąlygų gerinimo klausimais.