Vilniuje parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko 4-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda „Mokykla“. Antrą kartą joje dalyvavo ir Lietuvos muziejų asociacija, rengusi edukacinę muziejų salą – „MuMo“. Šį trumpinį šifruoti reikėtų taip – „Muziejus – Mokyklai“.
Šiais metais edukacinėje saloje apsistojo net 30 muziejų iš visos Lietuvos. Pirmąją dieną savo edukacines programas demonstravo 12 muziejų. Čia buvo galima susipažinti su rašto keliu, tarpukario mokykla, Lietuvos pinigų istorija, žvejybos ypatumais.
Alytaus kraštotyros muziejininkai dvi dienas rodė vieną unikaliausių edukacinių programų Lietuvoje – „Senovės kario apranga ir ginkluotė. Žiedinių šarvų gamyba“. Susidomėjusių, kaip tie šarvo žiedai neriami vienas su kitu, netrūko. Kam nerti žiedus pasirodė per sudėtinga, šalia buvo galima nusivyti juostą. Margiausi juostų raštai žavėjo merginas, kurios nuolat būrėsi prie vijimo stalo.
Kauno miesto muziejus siūlė pasigaminti koklį, Vytauto Didžiojo karo muziejus demonstravo įvairiausius ginklus, Šiaulių „Aušros“ muziejus supažindino su archeologiniu kostiumu, mokė nusivyti virvutę su akmenukais, pasigaminti žiedą, Vaikų literatūros muziejus siūlė susitikti „Princesių saloje“.
Šalia kūrybinių dirbtuvių vyko ir „Idėjų mugė“ – geriausių 2014 metų edukacinių programų konkursas. Jame dalyvavo taip pat 12 muziejų.
Kauno miesto muziejus pristatė universalų žaidimą „Kauno Tauro nuotykiai“, Molėtų krašto muziejus – „Edukaciją Etnografinėje sodyboje ir dangaus šviesulių stebykloje“, muziejininkės iš Panevėžio – „Drugelio kelionę po pasaulį“. Iš tolimiausio Lietuvos krašto Biržų atvykę kolegos pristatė „Biržų tvirtovės arsenalą“. Kulinarinėmis paslaptimis dalijosi Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, pristatęs „Legendinę Klaipėdos virtuvę“. Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kvietė pažaisti kompiuterinį žaidimą „Sovietinis inkubatorius“, Lietuvos dailės muziejaus filialai pristatė programas „Dailė – interaktyviai“ ir „Integruotos pamokos Nacionalinėje dailės galerijoje“.
Alytaus kraštotyros muziejus kvietė susipažinti su edukacine programa apie tarmes „Kap gimtuosna kraštuosna šneka“. Auditorijoje gana daug buvo žemaičių, todėl visi žemaitiški žodžiai buvo greitai išaiškinti, o negirdėti aukštaitiški – pakėlė nuotaiką. Konkurso metu ši edukacinė programa užėmė 4 vietą.