Per miesto centrą šiandien skubantys alytiškiai sulaukė kvietimo patylėti, o miesto mokyklose apsilankiusios Visuomenės sveikatos biuro specialistės išsiaiškino, kad triukšmas pertraukų metu čia beveik priartėja prie maksimalios ribos. Taip Alytuje buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena
Alytaus Rotušės aikštėje šiandien praeiviams kelią pastojo balionais nešini mimai. Nieko nekalbėdami, pridėję pirštą prie lūpų, jie kvietė ragino alytiškius netriukšmauti.
„Žmonės skuba, bėga ir net nesusimąsto, kad triukšmas, girdimas juos supančioje aplinkoje, labai juos veikia. Neretai dėl nuolat girdimo triukšmo pavargstame, tampame irzlūs“, – sakė miesto centre akciją inicijavusio Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos specialistė Jovita Katkauskaitė.
Pasak jos, emocijas galima išreikšti ne vien žodžiais, bet ir veido mimikomis, gestais, prisilietimais. Puiki to iliustracija – akcijoje dalyvavę mimai, kuriuos alytiškiai suprato ir be žodžių.
Ne visi kalbinti miestelėnai žinojo, kokia šiandien diena. Siekdamos atkreipti alytiškių dėmesį į aplinkoje tvyrantį ir juos veikiantį triukšmą ,visuomenės sveikatos biuro specialistės dalino jiems informacines skrajutes, kuriose buvo galima rasti „tylos receptą“.
„Gerai, kad pasakėte. Aš labai daug ir garsiai kalbu. Šiandien bus proga patylėti“, – juokavo garbaus amžiaus alytiškis.
Viuomenės sveikatos biuro darbuotojos šiandien lankėsi ir Alytaus mokyklose, gimnazijose. Apie triukšmo poveikį kalbėjosi su mokiniais. Taip pat matavo, kokio lygio triukšmas skleidžiamas mokyklų valgyklose, koridoriuose.
„Nustatyta, kad maksimali triukšmo riba, kada dar nėra pažeidžiama žmogaus klausa – 85 decibelai. Tačiau triukšmas pertraukų metu mokyklose vidutiniškai siekė 75 decibelus“, – teigė J. Katkauskaitė.