Lankytojų centre Merkinėje susirinko gausus būrys svečių iš Merkinės, Marcinkonių, Varėnos, kur su svečiais susitikti atvyko filmo „Dangaus sodai“ režisierius ir operatorius Algirdas Tarvydas ir šiaudinių sodų rišėja Laima Saviščevičienė.
Lankytojų centro vedėjas Algimantas Černiauskas pasveikino visus susirinkusius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir pristatė svečią Algirdą Tarvydą.
Režisierius prisiminė, koks sunkus ir ilgas darbas vyko, kuriant šį filmą. Reikėjo apkeliauti visą Lietuvą, filmuoti daug valandų, kalbinti sodų rišėjas. Dar sudėtingiau buvo, kai reikėjo beveik iš penkių dešimčių rišėjų išrinkti kelias, paliekant iš ilgų filmavimo valandų po keliatą minučių apie kiekvieną. Algirdas priminė sodų atsiradimo istoriją. Paminėjo, kad turėjo pasiūlymą ir galimybę kurti filmą apie sodus ir Japonijoje.
Jau dvidešimt pirmus metus dirbanti Dzūkijos nacionalinio ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausia specialiste, sertifikuota amatų meistrė ir meno kūrėja Laima Saviščevienė papasakojo apie sodo reikšmę žmogaus gyvenime ir šiaudą, kaip nenutrūkstantį gyvybės šaltinį.
Į Laimos namus šiaudiniai sodai atkeliavo daugiau nei prieš du dešimtmečius. Pradėjusi narstyti sodus, dabar jau negali gyventi be šio užsiėmimo. Ko gero sunkiausias ir neįdomiausias darbas yra pasiruošti medžiagą šiaudų vėrimui. Dzūkijos smėlynuose javai užauga ganėtinai prasti. Svarbiausia rugius laiku nupjauti ir gerai išdžiovinti. Šiaudinės kalėdinės žvaigždės kabinamos lange, kad šviečiantis saulės spalva šiaudinukas įneštų į namus šviesos ir džiaugsmo. Šiaudiniais žaisliukais ir girliandomis puošiama Kalėdų eglutė. Garbingiausioj namo kertėj kabinamas sodas.
Rišant šiaudinį sodą, mintys labai išsigrynina, išsivalo. Susikaupimas ir ramybė padeda kurti. Sodas gera dovana. Jis visuomet buvo ne tik namų puošmena, bet ir laimės į juos nešėjas. Taigi, kuriant šiaudinį sodą, reikia galvoti apie tą žmogų, pas kurį sodas kabos ir perteikti jam teigiamą energiją, linkint tiems namams laimės ir santarvės.
Per tuos metus Laimos šiaudiniai sodai iškeliavo į Europos Parlamento rūmus, Vokietiją, Lenkiją, Švediją, Norvegiją, Angliją, Japoniją, Rusiją ir į įvairius Lietuvos kampelius, bei pabuvojo daugelyje parodų.