Į AlytusPlius.lt redakciją alytiškis Eugenijus atsiuntė nuotraukas, kuriose užfiksuota, kaip Didžiosios Dailidės ežerėlyje plaukioja neįprastos antys. Tai – Indijos bėgikės.
„Matyt iš žmonių pabėgusios, nes jas augina dėl to, kad gerai naikina šliužus. Dabar sau plaukioja kartu su didžiosiomis antimis ir džiaugiasi laisve natūralioje gamtoje“, – elektroniniame laiške rašo Eugenijus.
Indijos bėgikės – tai naminės anties (lot. Anas platyrhynchos domesticus) veislė. Išveista kaip daug kiaušinių dedanti veislė. Jos nesuka lizdų, kiaušinius deda skirtingose vietose, kur tuo metu būna.
Jos yra išskirtinės išvaizdos: lieknos ir stovi išsitiesusios, nes dubens juostos kaulai yra arčiau uodegos, lyginant su kitomis ančių veislėmis.
Bėgikėmis vadinamos, nes neskraido ir nekrypuoja, vien bėga.
Jos maitinasi įvairiais bestuburiais: sliekais, šliužais ir vabzdžiais.
Priežiūra nėra ypatinga, tokia pati kaip įprastinių ančių.
XIX a. viduryje šios veislės antys iš Indijos pirmą kartą atvežtos į Angliją ir pradėtos kultūrinti. Indijos bėgikės kiaušinius pradeda dėti 6–7 mėn. amžiaus. Skirtingai nei kitų ančių, jų kiaušiniai neturi specifinio ančių kiaušinių svorio. Jos labai dėslios, per metus padeda 180–200 ir daugiau kiaušinių. Pasaulio rekordas – Naujojoje Zelandijoje per 365 dienas sudėjo 363 kiaušinius.