Jau gruodžio pabaiga, tačiau Dusios ežero platybėse dar gausu vandens paukščių. Tai įprastas vaizdas tokiu metų laiku. Sekliose ir nendrėmis neapžėlusiose ežero priekrantėse paukščiai randa pakankamai dumblių ir moliuskų. Paskutiniai paukščiai ežerą paliks tik visiškai jam užšalus, o jeigu bus šilta žiema – dalis vandens paukščių pasiliks žiemoti.
Pietinėje ežero dalyje, netoli Metelių regioninio parko lankytojų centro, maitinasi keli gausūs didžiųjų ančių ir ančių klykuolių būriai, 40 gulbių giesmininkių ir apie 100 gulbių nebylių. Viešnios iš tundros, gulbės giesmininkės, aiškiai skiriasi nuo mums įprastų gulbių nebylių – plaukiant kaklas būna ištiestas į viršų kaip styga, o snapas ryškiai geltonas su juodu galiuku. Be to, gulbės giesmininkės skleidžia toli sklindantį į trimito grojimą panašų garsą.
Dusios ežerą aplankė svečiai iš Suomijos bei šiaurinės Rusijos – pora nuodėgulių ir keletas juodakaklių narų. Nuodėgulių, juodų didžiosios anties dydžio paukščių, Dusios ežere stebima kasmet.
Žuvimi mintančių juodakaklių narų Lietuvos ežeruose gyvena tik kelios poros. Gausi perinti populiacija yra Rusijoje ir Skandinavijos šalyse. Rudeninės migracijos metu juodakakliai narai stebimi Baltijos jūroje bei stambiuose Lietuvos ežeruose. Žiemoja narai neužšąlančiose jūrose prie Vakarų Europos šalių krantų.