„Pomidorus auginu tik pilvui, šeimai, vaikams ir anūkams“, – taip linksmai nusiteikęs alytiškis Petras pasakojo, kur deda savo paties išaugintą pomidorų derlių. Jis, kaip ir kiti pomidorų augintojai bei šias daržoves mėgstantys alytiškiai, penktadienio vakarą susirinko į Alytuje vykusią pomidorų augintojų šventę, kur buvo galima iki soties prisiragauti įvairių rūšių pomidorų ir paskanauti žaliųjų kokteilių.
Šventę Alytaus kraštotyros muziejuje tradiciškai organizavo pomidorų augintojai, Gerdos ir Vytauto Pėstininkų šeima. Muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė džiaugėsi jau ne pirmus metus Dzūkijos sostinėje vykstančiu renginiu, kurios Lietuvoje dar neorganizavo niekas kitas.
Alytiškiai į šventę atsinešė savo paties išaugintų pomidorų. Renginio dalyviai rinko didžiausią, skaniausią ir gražiausią pomidorus.
Didžiausiu pomidoru tapo 709 gramus sveriantis augintojos Danutės „Armonika“ veislės pomidoras, antras pagal dydį – 595 gramų svorio „Ananasų“ veislės pomidoras, trečiasis – 428 gramus sveriantis „Iveko“ veislės pomidoras.
Skaniausiais alytiškiai išrinko „Kriaušinius“ pomidorus, o gražiausiais – „Ananasų“ veislės pomidorus.
Susirinkusieji ne tik ragavo, bet ir domėjosi pomidorų auginimu, jų veislių išskirtinumu, pasakojo, su kokiomis problemomis susiduria.
Pirmą kartą pomidorų šventėje dalyvavę šių daržovių augintojai Petras ir Onutė teigė į šventę pakliuvę atsitiktinai. „Susidėjome pomidorus ir atėjome. Jei niekas nevalgys, nešimės atgal“, – juokavo alytiškis, į šventę atsinešęs „Ananasinių” pomidorų.
Tačiau parsinešti pomidorų namo neteko nė vienam. Juos čia pat, rinkdami skaniausią pomidorą, suvalgė šventės dalyviai.
Labiausiai patikusias pomidorų veisles žmonės užsirašinėjo, pomidorų augintojų teiravosi, kur perka sėklas.
Apžiūrėti pomidorų į šventę atvyko ir Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.
Šventėje netrūko atrakcijų ir mažiesiems. Jie galėjo iš pomidorų sukurti meninę kompoziciją, žaisti lauko žaidimus.
Suaugusieji klausėsi paskaitos apie dirvožemį, klimato kaitą.