Alytaus miesto Liaudies ansamblis „Dainava“ dalyvavo folkloro festivalyje Olandijoje, kur aplinkinių dėmesį prikaustė traukdami patriotines dainas, surengė devynis koncertus ir pabuvojo įspūdingame sūrių pardavimo šou Alkmar mieste.
Schagen festivalis vyksta kas antri metai, yra įtrauktas į CIOFF (tarptautinė folklorų kolektyvų organizacija, veikianti visame pasaulyje) festivalių programą. Kiekvienais metais kviečiami kolektyvai iš skirtingų šalių, todėl festivalis įdomus ir spalvingas, sulaukiantis vietos gyventojų dėmesio bei gausiai lankomas. Šiais metais dalyvavo 6 šalių kolektyvai: Lietuva, Austrija, festivalio šeimininkė Olandija, Čilė, Meksika, Gruzija.
Ansamblis į Olandiją atvyko liepos 6 d. apie 120 val. Čia alytiškiai 21 val. poilsio aikštelėje sugiedojo Lietuvos himną bei keletą patriotinių giesmių, tuo labai nustebindami aplinkinius. Sunkvežimių vairuotojai olandai stebėjosi lietuvių giesmėmis ir šokiais, neskubėjo važiuoti.
Dainaviečiai per 5 festivalio dienas surengė 9 koncertus, kurie vyko miesto sporto salėje, talpinančioje per 1500 žiūrovų bei vieną paradą miesto gatvėmis. Koncertų metu salė buvo arba pilna arba apypilnė, o žiūrovai keitėsi, nes kiekvieno koncerto metu juos atveždavo iš aplinkinių miestelių, daugumą pensinio amžiaus, neretai iš senelių namų.
Parade dainaviečiai žygiavo su muzika ir šokiais apie 3 kilometrus miesto gatvėmis ir visą kelią juos sveikino tūkstančiai žmonių, miesto gyventojų bei iš visos apylinkės suvažiavusių. Kartu su festivalio dalyviais parade pasirodė ir vietos gyventojai, apsitaisę senoviškais apdarais, ypač dėmesį traukė mažamečiai vaikai, vežami senoviškais vežimėliais.
Festivalio kolektyvų vadovus priėmė miesto merė. Alytiškiai simboliškai ją apjuosė tautine juosta su užrašu „Lietuva“. Alytaus vardas nuolat dominavo alytiškių pasirodymų metu, o taip pat ir vietos žiniasklaidoje.
Ansambliečio kolektyvas laisvalaikio turėjo mažai, gyveno sporto salėje. Tai jiems priminė studentiškus laikus, tačiau nuotaika nuo to nesuprastėjo.
Pakeliui į Olandiją alytiškiai aplankė senuosius Vokietijos miestus Braunšveigą bei Celle. Didelį įspūdį paliko Amsterdamas bei plaukimas jo nuostabiai kanalais, o Alkmar mieste kolektyvas pateko į vieną įspūdingiausių sūrių pardavimo šou, vykstantį 4 kartus per metus. Tai didžiausias Olandijoje sūrių turgus, kuriame visa pagrindinė miesto aikštė nuklojama sūriais ir teatralizuotai vyksta sūrių pardavimas. Šis spektaklis sutraukia tūkstančius žiūrovų.
Šiais metais ansambliečiai dar dalyvaus Gardino lietuvių susivienijimo „Tėvynė“ 20 metų veiklos jubiliejiniame renginyje, o rugpiūčio mėnesį vyks į vieną didžiausių folkloro festivalių Azorų salose, kuriame dalyvaus 13 valstybių liaudies meno kolektyvai.