Lazerinė plaukų depiliacija – tikras išsigelbėjimas ne tik šiuolaikinei moteriai, bet ir vyrui. Juk noras atsikratyti nepageidaujamų plaukų ilgam laikui nepriklauso nuo lyties. Plaukų šalinimas lazeriu yra veiksmingas ir saugus, kai atliekamas specialistų kvalifikuotoje klinikoje. Tačiau po šios procedūros reikia žinoti keletą detalių, kad gautumėte geriausią efektą. Susipažinkite su 10 dalykų, kurių rekomenduojama vengti pradėjus lazerinės depiliacijos kursą.
Venkite vartoti maisto papildus, skatinančius plaukų augimą. Kad ir kaip norėtumėte pagražinti šukuoseną ir atsiauginti vešlesnius plaukus, susilaikykite nuo maisto papildų, skirtų plaukų augimui. Naudokite tik priemones, kurios tiesiogiai veikia galvos odą – šampūnus, serumus, masažuokite galvos odą. Jei vartojate kitus maisto papildus, įsitikinkite, kad juose nėra didelė vitaminų B, C dozė.
Atsisakykite karšto vandens, sporto ir saunų. 1–2 dienas po procedūros lazeriu venkite bet kokio karščio: karšto dušo, pirčių, sporto. Sukaitimas, aktyvus prakaitavimas gali sudirginti odą, sukelti infekciją. Taip pat nerekomenduojama maudytis baseinuose ar sūkurinėse voniose.
Į procedūrą ateikite laisvais drabužiais ir nešiokite tokius likusią dieną. Aptempti drabužiai, nenatūralūs audiniai gali dirginti odą, trinti ją. Apsivilkę ką nors laisvesnio ne tik paprasčiau nusirengsite ir apsirengsite, bet ir leisite odai kvėpuoti po procedūros.
Venkite tiesioginių saulės spindulių maždaug 7–10 dienų. Po procedūros nuosekliai aplikuokite kremą nuo saulės. Apsauginį kremą su bent SPF 30 naudokite kaskart būdami tiesioginėje saulėje. UV poveikis gali sudirginti odą ir apsunkinti plaukų šalinimo procesą.
Savaiminiam įdegiui ne laikas. Tas pats galioja ir priemonėms, kurios suteikia įdegį iškart arba palaipsniui. Savaitę nenaudokite įdegį skatinančių produktų, nes jie gali pažeisti odą. Produktuose esančios cheminės medžiagos gali sudirginti, net jei anksčiau nesklandumų nepatyrėte.
Švelni odos priežiūra. Tikėtina, kad po procedūros jausite odos sausumą, ypač kojų srityje. Po procedūros specialistas pateps depiliuotas vietas raminančiu pantenolio purškalu. Namuose pirmas dienas galite naudoti tokią pačią arba kitą raminančią priemonę, bet būtinai – nekemšančią porų. Ieškokite produktų, kurių etiketėse parašyta „nekomedogeninis“. Rinkitės švelnias, drėkinančias priemones, kurios tausos poras ir skatins gijimą. Taip pat rekomenduojama vengti kvepalų ir dezodorantų 2–3 dienas po lazerio poveikio. Cheminės medžiagos gali pažeisti ir sudirginti odą.
Per pirmas kelias dienas po lazerinės depiliacijas rekomenduojama atlikti odos šveitimą. Švelnus šveitimas, atliekamas specialia pirštine ir šveitikliu sumažina plaukų įaugimo riziką. Švelniai valykite odą sukamaisiais judesiais. Tai pagreitins sudegintų plaukelių išslinkimą ir paruoš odą kitam apsilankymui klinikoje.
Po seanso toliau skuskite plaukelius. Nepešiokite, neatlikite procedūrų su vašku ar cukraus pasta, nenaudokite depiliacinių kremų.
Padarykite savaitės pertrauką tarp retinoidų bei kitų rūgščių naudojimo po plaukų šalinimo lazeriu. Stenkitės raminti odą, o ne veikti ją rūgštimis ar kitomis agresyviomis priemonėmis. Odai prižiūrėti naudokite švelnų prausiklį ir drėkinantį losjoną.
Venkite cheminio šveitimo, mikrodermabrazijos, odos užpildų tarp plaukų šalinimo lazeriu seansų. Atidėkite šias procedūras, kad išvengtumėte alerginių reakcijų.
Tikėtina, šis sąrašas tik iš pradžių pasirodė ilgas. Visos rekomendacijos tam, kad sveikata ir oda būtų tausojama, o apsilankymai klinikoje būtų kuo efektyvesni. Laikykitės šių perspėjimų, lankykitės procedūrų gydytojo patartu dažnumu. Būtinai užbaikite visą suplanuotą kursą ir džiaukitės lygia, švaria oda be plaukelių. Atraskite pasitenkinimą, kurį suteikia laisvė nebeslėpti sudirgusios odos ar įaugusių plaukelių.